This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.

Competition

Derde Divisie 2019/2020


Netherlands


Games

Zaterdag
Sat 24.Aug.2019 - 13:30 Harkemase Boys 2-0 VVOG Gam1
Sat 24.Aug.2019 - 13:30 Hoek 1-0 Lisse Gam1
Sat 24.Aug.2019 - 13:30 Excelsior 31 0-1 ODIN '59 Gam1
Sat 24.Aug.2019 - 13:30 Ter Leede 2-0 VVSB Gam1
Sat 24.Aug.2019 - 13:30 DOVO 2-3 GOES Gam1
Sat 24.Aug.2019 - 13:30 DVS 1-0 SteDoCo Gam1
Sat 24.Aug.2019 - 14:00 Jong Almere City 6-0 ONS Gam1
Sat 24.Aug.2019 - 14:00 Nijkerk 3-2 Barendrecht Gam1
Zondag
Sat 24.Aug.2019 - 17:00 Gemert 2-4 OSS '20 Gam1
Sat 24.Aug.2019 - 18:30 Blauw Geel 38 3-0 UNA Gam1
Sun 25.Aug.2019 - 13:00 ADO 20 0-3 Hercules Gam1
Sun 25.Aug.2019 - 13:00 Hoogland 1-0 Westlandia Gam1
Sun 25.Aug.2019 - 13:30 Groene Ster 2-1 OFC Oostzaan Gam1
Sun 25.Aug.2019 - 13:30 Lienden 0-0 DEM Gam1
Sun 25.Aug.2019 - 13:30 Dongen 1-1 EVV Gam1
Sun 25.Aug.2019 - 13:30 HSC 21 4-1 Quick Gam1
Zaterdag
Sat 31.Aug.2019 - 13:30 Ajax Amateurs 0-4 DVS Gam2
Sat 31.Aug.2019 - 13:30 Lisse 0-1 Harkemase Boys Gam2
Sat 31.Aug.2019 - 13:30 ODIN '59 0-1 Hoek Gam2
Sat 31.Aug.2019 - 13:30 SteDoCo 0-2 Excelsior 31 Gam2
Sat 31.Aug.2019 - 13:30 VVOG 1-3 Nijkerk Gam2
Sat 31.Aug.2019 - 13:30 Barendrecht 4-1 Ter Leede Gam2
Sat 31.Aug.2019 - 17:00 GOES 0-3 Jong Almere City Gam2
Sat 31.Aug.2019 - 17:00 VVSB 2-2 DOVO Gam2
Zondag
Sun 01.Sep.2019 - 13:00 Quick 0-2 Blauw Geel 38 Gam2
Sun 01.Sep.2019 - 13:00 DEM 1-0 Dongen Gam2
Sun 01.Sep.2019 - 13:00 Hercules 1-3 Groene Ster Gam2
Sun 01.Sep.2019 - 13:00 Westlandia 1-1 HSC 21 Gam2
Sun 01.Sep.2019 - 13:30 EVV 1-1 Hoogland Gam2
Sun 01.Sep.2019 - 13:30 OFC Oostzaan 0-0 Gemert Gam2
Sun 01.Sep.2019 - 13:30 UNA 1-5 ADO 20 Gam2
Sun 01.Sep.2019 - 13:30 OSS '20 5-0 ADO Den Haag Amateurs Gam2
Zaterdag
Sat 07.Sep.2019 - 13:30 Hoek 6-1 Ajax Amateurs Gam3
Sat 07.Sep.2019 - 13:30 Excelsior 31 0-2 VVSB Gam3
Sat 07.Sep.2019 - 13:30 Ter Leede 0-2 Harkemase Boys Gam3
Sat 07.Sep.2019 - 13:30 DOVO 7-5 VVOG Gam3
Sat 07.Sep.2019 - 13:30 DVS 4-0 GOES Gam3
Sat 07.Sep.2019 - 13:30 ODIN '59 3-4 Barendrecht Gam3
Sat 07.Sep.2019 - 14:00 ONS 2-2 SteDoCo Gam3
Sat 07.Sep.2019 - 14:00 Nijkerk 4-1 Lisse Gam3
Zondag
Sun 08.Sep.2019 - 13:00 ADO 20 2-0 DEM Gam3
Sun 08.Sep.2019 - 13:00 Westlandia 1-1 UNA Gam3
Sun 08.Sep.2019 - 13:30 ADO Den Haag Amateurs 1-2 OFC Oostzaan Gam3
Sun 08.Sep.2019 - 13:30 Groene Ster 1-0 Quick Gam3
Sun 08.Sep.2019 - 13:30 Lienden 1-3 Gemert Gam3
Sun 08.Sep.2019 - 13:30 Dongen 1-1 OSS '20 Gam3
Sun 08.Sep.2019 - 13:30 Blauw Geel 38 2-1 EVV Gam3
Sun 08.Sep.2019 - 13:30 HSC 21 2-0 Hoogland Gam3
Zaterdag
Sat 14.Sep.2019 - 13:30 Harkemase Boys 2-2 DVS Gam4
Sat 14.Sep.2019 - 13:30 Ter Leede 3-2 Hoek Gam4
Sat 14.Sep.2019 - 13:30 SteDoCo 2-3 ODIN '59 Gam4
Sat 14.Sep.2019 - 13:30 Barendrecht 0-2 Lisse Gam4
Sat 14.Sep.2019 - 13:30 VVOG 3-2 ONS Gam4
Sat 14.Sep.2019 - 14:00 Nijkerk 2-0 Excelsior 31 Gam4
Sat 14.Sep.2019 - 14:00 Jong Almere City 4-2 DOVO Gam4
Sat 14.Sep.2019 - 16:00 GOES 0-1 Ajax Amateurs Gam4
Zondag
Sat 14.Sep.2019 - 18:00 Gemert 1-1 Blauw Geel 38 Gam4
Sun 15.Sep.2019 - 13:00 Hoogland 1-1 Dongen Gam4
Sun 15.Sep.2019 - 13:00 DEM 4-1 HSC 21 Gam4
Sun 15.Sep.2019 - 13:30 ADO Den Haag Amateurs 2-0 ADO 20 Gam4
Sun 15.Sep.2019 - 13:30 Lienden 0-0 Groene Ster Gam4
Sun 15.Sep.2019 - 13:30 EVV 2-1 Quick Gam4
Sun 15.Sep.2019 - 13:30 UNA 2-2 Hercules Gam4
Sun 15.Sep.2019 - 13:30 OSS '20 5-0 Westlandia Gam4
Zaterdag
Sat 21.Sep.2019 - 13:30 Hoek 6-1 GOES Gam5
Sat 21.Sep.2019 - 13:30 Excelsior 31 2-3 Harkemase Boys Gam5
Sat 21.Sep.2019 - 13:30 DVS 2-1 DOVO Gam5
Sat 21.Sep.2019 - 13:30 Ajax Amateurs 0-1 Barendrecht Gam5
Sat 21.Sep.2019 - 13:30 Lisse 2-4 VVSB Gam5
Sat 21.Sep.2019 - 13:30 ODIN '59 2-1 Jong Almere City Gam5
Sat 21.Sep.2019 - 13:30 SteDoCo 2-0 VVOG Gam5
Sat 21.Sep.2019 - 14:00 ONS 3-3 Ter Leede Gam5
Zondag
Sat 21.Sep.2019 - 17:00 Westlandia 1-1 Lienden Gam5
Sat 21.Sep.2019 - 18:30 Groene Ster 1-1 EVV Gam5
Sat 21.Sep.2019 - 18:30 UNA 2-2 OSS '20 Gam5
Sun 22.Sep.2019 - 13:00 ADO 20 2-2 Gemert Gam5
Sun 22.Sep.2019 - 13:00 Hercules 2-2 Hoogland Gam5
Sun 22.Sep.2019 - 13:30 Blauw Geel 38 1-1 Dongen Gam5
Sun 22.Sep.2019 - 13:30 HSC 21 2-1 ADO Den Haag Amateurs Gam5
Sun 22.Sep.2019 - 13:30 OFC Oostzaan 2-1 DEM Gam5
Zaterdag
Sat 28.Sep.2019 - 13:30 Harkemase Boys 0-0 Ajax Amateurs Gam6
Sat 28.Sep.2019 - 13:30 Ter Leede 2-2 ODIN '59 Gam6
Sat 28.Sep.2019 - 13:30 VVOG 1-1 Lisse Gam6
Sat 28.Sep.2019 - 13:30 Barendrecht 0-3 SteDoCo Gam6
Sat 28.Sep.2019 - 14:00 Nijkerk 1-0 DVS Gam6
Sat 28.Sep.2019 - 14:00 Jong Almere City 2-4 Excelsior 31 Gam6
Sat 28.Sep.2019 - 16:00 GOES 2-2 ONS Gam6
Zondag
Sat 28.Sep.2019 - 16:00 EVV 2-2 Westlandia Gam6
Zaterdag
Sat 28.Sep.2019 - 17:00 VVSB 3-2 Hoek Gam6
Zondag
Sun 29.Sep.2019 - 13:00 Gemert 3-2 Quick Gam6
Sun 29.Sep.2019 - 13:00 Hoogland 1-2 ADO 20 Gam6
Sun 29.Sep.2019 - 13:00 DEM 0-2 Groene Ster Gam6
Sun 29.Sep.2019 - 13:30 ADO Den Haag Amateurs 5-1 Blauw Geel 38 Gam6
Sun 29.Sep.2019 - 13:30 Lienden 1-1 Hercules Gam6
Sun 29.Sep.2019 - 13:30 Dongen 0-1 HSC 21 Gam6
Sun 29.Sep.2019 - 13:30 OSS '20 2-2 OFC Oostzaan Gam6
Zaterdag
Sat 05.Oct.2019 - 13:30 Hoek 1-3 DOVO Gam7
Sat 05.Oct.2019 - 13:30 Excelsior 31 2-2 Ter Leede Gam7
Sat 05.Oct.2019 - 13:30 Ajax Amateurs 2-2 VVSB Gam7
Sat 05.Oct.2019 - 13:30 Lisse 3-3 Jong Almere City Gam7
Sat 05.Oct.2019 - 13:30 ODIN '59 5-1 GOES Gam7
Sat 05.Oct.2019 - 13:30 SteDoCo 1-0 Nijkerk Gam7
Sat 05.Oct.2019 - 13:30 VVOG 4-2 Barendrecht Gam7
Sat 05.Oct.2019 - 14:00 ONS 1-2 DVS Gam7
Zondag
Sun 06.Oct.2019 - 13:00 ADO 20 1-2 Lienden Gam7
Sun 06.Oct.2019 - 13:00 Quick 1-0 DEM Gam7
Sun 06.Oct.2019 - 13:00 Hercules 1-3 EVV Gam7
Sun 06.Oct.2019 - 13:00 Westlandia 2-0 Blauw Geel 38 Gam7
Sun 06.Oct.2019 - 13:30 Groene Ster 1-1 Dongen Gam7
Sun 06.Oct.2019 - 13:30 HSC 21 3-0 Gemert Gam7
Sun 06.Oct.2019 - 13:30 OFC Oostzaan 2-1 Hoogland Gam7
Sun 06.Oct.2019 - 13:30 UNA 3-2 ADO Den Haag Amateurs Gam7
Zaterdag
Sat 12.Oct.2019 - 13:30 Lisse 4-1 ONS Gam8
Sat 12.Oct.2019 - 13:30 Harkemase Boys 0-6 ODIN '59 Gam8
Sat 12.Oct.2019 - 13:30 DOVO 1-1 Ter Leede Gam8
Sat 12.Oct.2019 - 13:30 Barendrecht 0-4 Hoek Gam8
Sat 12.Oct.2019 - 14:00 Nijkerk 4-2 Ajax Amateurs Gam8
Sat 12.Oct.2019 - 14:00 Jong Almere City 5-1 SteDoCo Gam8
Sat 12.Oct.2019 - 14:00 GOES 0-4 Excelsior 31 Gam8
Sat 12.Oct.2019 - 17:00 VVSB 2-2 VVOG Gam8
Zondag
Sat 12.Oct.2019 - 18:00 ADO Den Haag Amateurs 2-1 Quick Gam8
Sun 13.Oct.2019 - 13:00 Gemert 2-1 Hercules Gam8
Sun 13.Oct.2019 - 13:00 Hoogland 3-3 UNA Gam8
Sun 13.Oct.2019 - 13:00 DEM 1-3 OSS '20 Gam8
Sun 13.Oct.2019 - 13:30 Dongen 4-1 Lienden Gam8
Sun 13.Oct.2019 - 13:30 Blauw Geel 38 3-2 HSC 21 Gam8
Sun 13.Oct.2019 - 13:30 EVV 1-0 ADO 20 Gam8
Sun 13.Oct.2019 - 13:30 OFC Oostzaan 3-1 Westlandia Gam8
Zaterdag
Sat 19.Oct.2019 - 13:30 Excelsior 31 2-3 Hoek Gam10
Sat 26.Oct.2019 - 13:30 Harkemase Boys 4-3 DOVO Gam9
Sat 26.Oct.2019 - 13:30 Excelsior 31 1-3 DVS Gam9
Sat 26.Oct.2019 - 13:30 Ter Leede 1-0 Jong Almere City Gam9
Sat 26.Oct.2019 - 13:30 Ajax Amateurs 1-2 Lisse Gam9
Sat 26.Oct.2019 - 13:30 ODIN '59 1-2 Nijkerk Gam9
Sat 26.Oct.2019 - 13:30 SteDoCo 3-3 VVSB Gam9
Sat 26.Oct.2019 - 13:30 Barendrecht 0-1 GOES Gam9
Sat 26.Oct.2019 - 13:30 Hoek 4-0 ONS Gam9
Zondag
Sat 26.Oct.2019 - 17:00 Groene Ster 2-3 Westlandia Gam9
Sat 26.Oct.2019 - 17:30 OSS '20 3-2 HSC 21 Gam9
Sun 27.Oct.2019 - 13:00 Gemert 3-2 Dongen Gam9
Sun 27.Oct.2019 - 13:00 ADO 20 2-2 Blauw Geel 38 Gam9
Sun 27.Oct.2019 - 13:00 Quick 1-1 OFC Oostzaan Gam9
Sun 27.Oct.2019 - 13:00 Hercules 2-1 ADO Den Haag Amateurs Gam9
Sun 27.Oct.2019 - 13:30 Lienden 2-1 Hoogland Gam9
Sun 27.Oct.2019 - 13:30 UNA 2-1 DEM Gam9
Zaterdag
Sat 02.Nov.2019 - 13:30 DOVO 1-2 Barendrecht Gam10
Sat 02.Nov.2019 - 13:30 DVS 1-0 VVOG Gam10
Sat 02.Nov.2019 - 13:30 Lisse 0-2 Ter Leede Gam10
Sat 02.Nov.2019 - 14:00 ONS 1-7 VVSB Gam10
Sat 02.Nov.2019 - 14:00 Nijkerk 3-0 Harkemase Boys Gam10
Sat 02.Nov.2019 - 14:00 Jong Almere City 1-3 Ajax Amateurs Gam10
Sat 02.Nov.2019 - 17:00 GOES 0-1 SteDoCo Gam10
Zondag
Sat 02.Nov.2019 - 18:30 Blauw Geel 38 0-1 OSS '20 Gam10
Sat 02.Nov.2019 - 18:30 EVV 0-0 UNA Gam10
Sun 03.Nov.2019 - 13:00 ADO 20 2-0 Groene Ster Gam10
Sun 03.Nov.2019 - 13:00 Hoogland 1-1 Quick Gam10
Sun 03.Nov.2019 - 13:00 Westlandia 0-2 DEM Gam10
Sun 03.Nov.2019 - 13:30 ADO Den Haag Amateurs 4-2 Gemert Gam10
Sun 03.Nov.2019 - 13:30 HSC 21 3-4 Hercules Gam10
Sun 03.Nov.2019 - 13:30 OFC Oostzaan 0-1 Lienden Gam10
Zaterdag
Sat 09.Nov.2019 - 13:30 Harkemase Boys 6-0 Hoek Gam11
Sat 09.Nov.2019 - 13:30 Ter Leede 0-4 Nijkerk Gam11
Sat 09.Nov.2019 - 13:30 ODIN '59 3-2 DOVO Gam11
Sat 09.Nov.2019 - 13:30 VVOG 0-1 Excelsior 31 Gam11
Sat 09.Nov.2019 - 13:30 Barendrecht 2-2 Jong Almere City Gam11
Sat 09.Nov.2019 - 13:30 Ajax Amateurs 2-1 ONS Gam11
Sat 09.Nov.2019 - 17:00 GOES 1-2 Lisse Gam11
Sat 09.Nov.2019 - 17:00 VVSB 1-3 DVS Gam11
Zondag
Sun 10.Nov.2019 - 13:00 Gemert 3-1 Groene Ster Gam11
Sun 10.Nov.2019 - 13:00 Quick 3-1 Westlandia Gam11
Sun 10.Nov.2019 - 13:00 DEM 1-4 Blauw Geel 38 Gam11
Sun 10.Nov.2019 - 13:00 Hercules 0-1 Dongen Gam11
Sun 10.Nov.2019 - 13:30 EVV 2-3 OFC Oostzaan Gam11
Sun 10.Nov.2019 - 13:30 UNA 0-2 HSC 21 Gam11
Sun 10.Nov.2019 - 13:30 OSS '20 1-1 ADO 20 Gam11
Zaterdag
Sat 16.Nov.2019 - 13:30 Hoek 2-4 Nijkerk Gam12
Sat 16.Nov.2019 - 13:30 DOVO 2-6 Excelsior 31 Gam12
Sat 16.Nov.2019 - 13:30 DVS 0-2 Barendrecht Gam12
Sat 16.Nov.2019 - 13:30 Ajax Amateurs 2-1 VVOG Gam12
Sat 16.Nov.2019 - 13:30 Lisse 4-2 SteDoCo Gam12
Sat 16.Nov.2019 - 14:00 ONS 1-2 ODIN '59 Gam12
Sat 16.Nov.2019 - 14:00 Jong Almere City 0-3 Harkemase Boys Gam12
Sat 16.Nov.2019 - 17:00 VVSB 0-2 GOES Gam12
Zondag
Sun 17.Nov.2019 - 13:00 Hoogland 3-3 Gemert Gam12
Sun 17.Nov.2019 - 13:00 Quick 1-2 OSS '20 Gam12
Sun 17.Nov.2019 - 13:00 DEM 1-1 EVV Gam12
Sun 17.Nov.2019 - 13:00 Westlandia 2-0 Hercules Gam12
Sun 17.Nov.2019 - 13:30 Groene Ster 3-2 ADO Den Haag Amateurs Gam12
Sun 17.Nov.2019 - 13:30 Dongen 3-2 ADO 20 Gam12
Sun 17.Nov.2019 - 13:30 HSC 21 1-1 Lienden Gam12
Sun 17.Nov.2019 - 13:30 OFC Oostzaan 2-1 UNA Gam12
Zaterdag
Sat 23.Nov.2019 - 13:30 Excelsior 31 6-1 ONS Gam13
Sat 23.Nov.2019 - 13:30 Harkemase Boys 2-3 GOES Gam13
Sat 23.Nov.2019 - 13:30 Ter Leede 1-2 DVS Gam13
Sat 23.Nov.2019 - 13:30 ODIN '59 0-3 Lisse Gam13
Sat 23.Nov.2019 - 13:30 SteDoCo 3-0 Ajax Amateurs Gam13
Sat 23.Nov.2019 - 13:30 VVOG 0-3 Jong Almere City Gam13
Sat 23.Nov.2019 - 13:30 Barendrecht 3-1 VVSB Gam13
Sat 23.Nov.2019 - 14:00 Nijkerk 4-1 DOVO Gam13
Zondag
Sun 24.Nov.2019 - 13:00 Gemert 2-0 EVV Gam13

Football Competitions

National Club Competitions

ENG

ESP

DEU

ITA

PRT

FRA

NLD

BRA

TUR

ARG

RUS

FIN

POL

BEL

CHE

SWE

NOR

DNK

USA

IRL

SCO

AUT

CZE

COL

GRC

JPN

UKR

KOR

MEX

ISL

CHN

BGR

HRV

HUN

CYP

ROU

CHL

EST

LVA

ISR

LTU

PRY

PER

URY

EGY

AUS

SRB

ANG

CAN

ALB

ALG

ARM

AZE

BLR

BOL

BIH

CRI

ECU

SLV

GHA

GTM

HND

HKG

IDN

IRN

IRQ

JAM

KAZ

LUX

MAS

MLT

MDA

MOZ

NZL

NGA

NIR

PAN

QAT

STP

KSA

SIN

SVK

SVN

RSA

THA

TUN

UAE

VEN

VIE

WAL

IND

EUR

International Club Competitions

EUR

EUR

EUR

SOU

WOR

ASI

ASI

N/C

AFR

OCE

WOR

SOU

SOU

WOR

AFR

AFR

WOR

WOR

WOR

EUR

SOU

EUR

WOR

WOR

N/C

EUR

EUR

EUR

National Teams

WOR

EUR

EUR

EUR

EUR

AFR

SOU

WOR

AFR

ASI

N/C

OCE

SOU

WOR

WOR

EUR

N/C

ASI

ASI

WOR

WOR

ASI

N/C

ASI

N/C

ASI

AFR

OCE

N/C

AFR

EUR

ASI

ASI

N/C

ASI

N/C

WOR

N/C

OCE

SOU

N/C

EUR

EUR

SOU

EUR

EUR

WOR

WOR

WOR

WOR

WOR

EUR

WOR

WOR

EUR

View All

Derde Divisie - 2019/2020

  • 69%376 / 544 Games

  • Home team wins 44.41%
  • Draws 21.81%
  • Away team wins 33.78%
  • Over 1.5 85.64%
  • Over 2.5 67.55%
  • Over 3.5 47.07%
  • Goals 1317
  • Goals /match 3.5
  • Goals /match home 1.9
  • Goals /match away 1.61
  • Both teams score 64.36%
  • Goals after 80' 0%
View all

No tv schedule yet for US (change)