This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           

Slovenia

1. SNL 2018/2019


Slovenia


Games
  • Gameweek  
Gameweek 12 Gameweek 13 Gameweek 14
Sat 20.Oct.2018 - 13:00 Mura vs Rudar
Sat 20.Oct.2018 - 15:00 Gorica vs Maribor
Sat 20.Oct.2018 - 17:00 Aluminij vs Domžale
Sun 21.Oct.2018 - 13:45 Celje vs Krško
Sun 21.Oct.2018 - 16:00 Olimpija vs Triglav
<  Back
Next  >

Standings
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 = Maribor 27 12 8 3 1 34 11 +23
...
V E V D V
2 = Olimpija 22 12 6 4 2 24 13 +11
...
V V E E V
3 = Gorica 21 12 5 6 1 18 15 +3
...
E V E E V
4 Aluminij 17 12 5 2 5 19 19 0
...
E D E V D
5 Domžale 15 12 4 3 5 20 18 +2
...
D E V D E
6 Mura 13 12 3 4 5 19 19 0
...
D D D V E
7 Celje 13 12 2 7 3 13 16 -3
...
V V E E D
8 Triglav 12 12 3 3 6 16 25 -9
...
V D V D D
9 Rudar 11 12 3 2 7 9 27 -18
...
D V D V E
10 Krško 9 12 1 6 5 5 14 -9
...
D D D E E
  • Champions League qualifiers
  • Europa League
  • Relegation Play-off
  • Relegation


Stats 2018/2019
Teams
Best Offense Maribor 34 Goals
Best Defense Maribor 11 Goals
Most Wins Maribor 8 Victories
Most Defeats Rudar 7 Defeats
Most Draws Celje 7 Draws
Players
Top goal scorer D. Hotič ... 7 Goals
Most Yellows A. Kozar 5 Cards
Most Reds D. Grgič ... 1 Cards
Most Minutes K. Šturm ... 1080 Minutes
Others
Total Matches 60 Matches
Total Goals 177 Goals
Goals/game 2.95 G/game
See all
 

 

1. SNL - 2018/2019

  • 33% 60 / 180 Games

  • Home team wins 36.67%
  • Draws 33.33%
  • Away team wins 30%
  • Over 1.5 81.67%
  • Over 2.5 56.67%
  • Over 3.5 40%
  • Goals 177
  • Goals /match 2.95
  • Goals /match home 1.52
  • Goals /match away 1.43
  • Both teams score 56.67%
  • Goals after 80' 22.6%
View all

Zapping

C Hour  

Finished matches

00:00 Española vs Temuco
01:15 Colón vs River Plate
01:15 Nacional vs Católica
12:00 Real Madrid vs Levante
12:30 Chelsea vs Man Utd
17:30 Villarreal vs Atlético
17:30 Huddersfield vs Liverpool
19:45 Barcelona vs Sevilla
06:00 Jeju Utd vs Seoul
06:00 Suwon vs Pohang
06:00 Jeonbuk Motors vs Incheon Utd
06:00 Shimizu vs Sanfrecce
06:00 Gyeongnam vs Sangju
06:00 Vegalta vs Sagan
06:00 Daegu vs Dragons
06:00 Ulsan vs Gangwon
07:00 Gamba vs F Marinos
07:00 Kyoto vs Albirex
08:00 Urawa vs Kashima
08:00 Shonan vs Consadole
09:50 Mel Victory vs Melbourne City
11:00 Kawasaki vs Vissel Kobe
11:00 Tokyo vs Cerezo
12:00 Blackburn vs Leeds
12:00 Malmö vs Hammarby
12:00 Holstein vs Köln
12:30 Dunston vs Gateshead
Transmissions available in UK (change)