This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           
Omonia VS Astra

Timeline
Game summary
First half
0-1
      23'
      39'
Second half
1-1
46'
 (A. Taylor)
     
      49'
      54'
55'      
59'      
     
 (K. Fatai)
59'
      60'
      60'
      69'
75'
 (José)
     
     
 (F. Tembo)
75'
80'      
     
 (S. Bukari)
86'
90'+1'      
90'+6'      
1 - 2

Teams
Lineup
G
31
D
4
 (Platini)
D
23
D
17
D
44
D
2
M
30
M
21
M
60
A
77
 (G. Efrem)
A
9
1
G
77
D
5
D
13
D
25
D
91
M
14
M
8
M
10
A
 (G. Enache)
7
A
 (S. Bukari)
21
A
Substitutes
G
83
D
5
M
40
M
28
M
20
 (José)
M
10
M
7
 (A. Taylor)
12
G
 (S. Bukari)
20
D
27
D
23
D
 (S. Bukari)
20
D
 (F. Tembo)
9
M
22
A
 (K. Fatai)
19
A

Referees
R
S. McLean
AR1
A. Mulvanny
AR2
A. Mather
FO
P. Robertson

Statistics
 
1 Goals 2
 
 
8 Shots target 3
 
 
4 Shots blocked 0
 
 
6 Shots wide 3
 
 
78 Attacks 68
 
 
37 Dangerous attacks 25
 
 
1 Offsides 3
 
 
0 Second Yellow cards 1
 
 
3 Yellow cards 3
 
 
12 Fouls 15
 
 
18 Free kicks 13
 
 
4 Goal kicks 11
 
 
24 Throw ins 23
 
 
7 Corners 4
 
 
0 Red cards 1
 
Venue
Name: Neo GSP
City: Nicosía (Levkosía)
Attendance: 18271 (80%)
Capacity: 22859
Photo: Ansgar Spiertz

 

UEFA Europa League - 2013/2014

  • 100% 479 / 481 Games

  • Home team wins 41.75%
  • Draws 25.05%
  • Away team wins 33.19%
  • Over 1.5 71.61%
  • Over 2.5 45.93%
  • Over 3.5 22.55%
  • Goals 1189
  • Goals /match 2.48
  • Goals /match home 1.36
  • Goals /match away 1.13
  • Both teams score 45.09%
  • Goals after 80' 16.15%
View all
Bet on Betfair

Zapping

C Hour  

Finished matches

00:10 Independiente vs Cerro Porteño
00:30 New England vs Columbus
00:30 Philadelphia vs Salt Lake
03:30 Earthquakes vs DC United
05:00 Kumamoto vs Mito
06:00 Matsumoto vs Avispa
06:00 Nagoya vs Kashiwa
06:00 Yokohama vs JEF Utd
06:00 Kashima vs Vegalta
06:00 Tochigi vs Machida
06:00 Oita vs Renofa
06:00 Kamatamare vs Ventforet
06:00 Zweigen vs Tokushima
06:00 Albirex vs Montedio
07:00 Sagan vs Tokyo
07:00 Kawasaki vs Shimizu
08:00 Sanfrecce vs Cerezo
09:00 Vissel Kobe vs Consadole
09:00 Ehime vs Kyoto
11:00 Valencia vs La Coruña
11:00 Barcelona II vs Cádiz
12:45 Thisted vs Vejle
13:00 Shanghai SIPG vs Jiangsu
13:30 Sparta vs Emmen
14:00 Genoa vs Torino
14:00 Hammarby vs AIK
15:00 Vorskla vs Zorya
15:00 Numancia vs Osasuna
15:15 Athletic Club vs Espanyol
15:30 Partick vs Livingston
15:45 De Graafschap vs Almere
16:15 Brackley vs Bromley
16:30 Malmö vs Häcken
17:00 Cagliari vs Atalanta
17:00 SPAL vs Sampdoria
17:00 Kielce vs Zagłębie
17:00 Zaragoza vs Albacete
17:00 Milan vs Fiorentina
17:00 Jagiellonia vs Wisła Płock
17:00 Alcorcón vs Vallecano
17:00 Górnik vs Wisła
17:00 Napoli vs Crotone
17:00 Anderlecht vs Genk
17:00 Udinese vs Bologna
17:00 Charleroi vs Standard
17:00 Chievo vs Benevento
17:00 Club Brugge vs Gent
17:15 Aves vs Sporting CP
17:30 Atlético vs Eibar
19:45 Lazio vs Inter
19:45 Barcelona vs Real Sociedad
Transmissions available in UK (change)

Search Tips