This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           
Luxembourg VS Macedonia

Timeline
Game summary
First half
0-0
      31'
     
 (D. Mojsov)
37'
      40'
43'      
Second half
1-0
      54'
64'      
72'      
      74'
      80'
85'      
      85'
90'+2'      
      90'+2'
1 - 0

Lineup

Joubert

Jans

Chanot

Delgado

Gerson

Pereira

Philipps

Payal

Mota

Deville

Joachim

Pachovsk

Shikov

Zhuta

Mojsov

Ristovsk

Gligorov

Petrovic

Trajkovs

Ibraimi

Abdurahi

Ivanovsk









C
C









4 - 5 - 1
4 - 5 - 1
R
A
A
Teams
Lineup
G
1
D
2
D
4
D
18
M
8
 (S. Thill)
M
6
M
7
M
10
A
21
 (S. Bensi)
A
9
A
13
1
G
5
D
18
D
13
D
6
D
16
M
17
M
10
A
7
A
19
A
21
A
Substitutes
G
12
D
15
D
14
D
3
D
5
M
16
A
22
A
20
A
11
22
G
12
G
2
D
 (D. Mojsov)
14
D
23
D
9
M
20
A
3
A
8
A
Injuries / Suspended

Referees
R
L. Evans
AR1
Philip Thomas
AR2
E. King
FO
D. Beckett

Statistics
 
47% Possession 53%
 
 
1 Goals 0
 
 
2 Shots target 4
 
 
2 Shots blocked 3
 
 
6 Shots wide 2
 
 
56 Attacks 58
 
 
36 Dangerous attacks 34
 
 
1 Offsides 2
 
 
0 Penalties 1
 
 
1 Yellow cards 4
 
 
13 Fouls 16
 
 
18 Free kicks 14
 
 
8 Goal kicks 11
 
 
22 Throw ins 20
 
 
2 Substitutions 3
 
 
4 Corners 5
 
Venue
Name: Stade Josy Barthel
City: Lëtzebuerg (Luxembourg)
Attendance: 1657 (20%)
Capacity: 8125
Photo: Oliver Leisner

 

EC Qualification - 2016 France

  • 100% 268 / 268 Games

  • Home team wins 43.66%
  • Draws 18.66%
  • Away team wins 37.69%
  • Over 1.5 72.76%
  • Over 2.5 47.01%
  • Over 3.5 25%
  • Goals 700
  • Goals /match 2.61
  • Goals /match home 1.41
  • Goals /match away 1.2
  • Both teams score 38.81%
  • Goals after 80' 18.29%
View all

Zapping

C Hour  
12:30 Man City vs Everton
15:15 Valladolid vs Atlético
17:00 Inter vs Udinese
17:30 Real Madrid vs Vallecano
19:30 Torino vs Juventus
06:35 Wellington vs Central Coast
08:50 Wanderers vs Sydney
10:30 Sivas vs Ankaragücü
10:30 Rize vs Alanya
12:00 Getafe vs Real Sociedad
12:30 Vietnam vs Malaysia
13:00 Konya vs Kasımpaşa
14:00 Clermont vs Lens
14:00 Bohemians 1905 vs Slovan
14:00 Slovácko vs Dukla
14:00 Teplice vs Zlín
14:00 Opava vs Mladá Boleslav
14:30 Cracovia vs Pogoń
15:00 Randers vs Vejle
15:00 Kilmarnock vs Dundee
15:00 Granada vs Real Oviedo
15:30 Chaves vs Moreirense
15:30 Boavista vs Tondela
Transmissions available in UK (change)

Search Tips