This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           
Macedonia VS Ukraine

Timeline
Game summary
First half
0-0
      9'
22'
 (F. Hasani)
     
      36'
45'+1'      
Second half
0-2
58'      
      59'
64'      
      74'
79'      
      86'
      87'
     
 (R. Rotan)
90'
0 - 2

Lineup

Pachovsk

Ashkovsk

Shikov

Brdarovs

Ristevsk

Zhuta

Petrovic

Alimi

Ilijoski

Hasani

Ibraimi

Pyatov

Rakitski

Fedetski
13
Shevchuk

Khacheri

Sydorchu

Rybalka

Rotan

Konoplya

Yarmolen

Seleznyo











C
C





4






4 - 5 - 1
4 - 3 - 3
R
A
A
Teams
Lineup
G
1
D
14
D
23
D
2
D
3
D
6
M
4
M
8
A
20
A
10
A
11
12
G
13
D
17
D
3
D
20
D
16
M
18
M
10
M
14
M
7
A
11
A
Substitutes
G
22
G
12
D
18
D
13
D
5
M
17
M
7
A
21
A
15
A
19
 (F. Hasani)
A
9
23
G
1
G
5
D
8
D
 (R. Rotan)
15
M
4
M
9
M
2
M
6
M
21
M
19
A
22
A
Injuries / Suspended

Referees
R
O. Ha?egan
AR1
O. Șovre
AR2
S. Gheorghe
FO
A. Ghinguleac

Statistics
 
34% Possession 66%
 
 
0 Goals 2
 
 
3 Shots target 8
 
 
2 Shots blocked 1
 
 
1 Shots wide 8
 
 
64 Attacks 86
 
 
29 Dangerous attacks 56
 
 
3 Offsides 4
 
 
0 Penalties 1
 
 
2 Yellow cards 2
 
 
16 Fouls 11
 
 
15 Free kicks 19
 
 
12 Goal kicks 2
 
 
19 Throw ins 20
 
 
3 Substitutions 3
 
 
2 Corners 13
 
Venue
Name: Nacionalna Arena Filip II Makedonski
City: Skopje
Attendance: 4821 (15%)
Capacity: 32580
Photo: Jörg Pochert

 

EC Qualification - 2016 France

  • 100% 268 / 268 Games

  • Home team wins 43.66%
  • Draws 18.66%
  • Away team wins 37.69%
  • Over 1.5 72.76%
  • Over 2.5 47.01%
  • Over 3.5 25%
  • Goals 700
  • Goals /match 2.61
  • Goals /match home 1.41
  • Goals /match away 1.2
  • Both teams score 38.81%
  • Goals after 80' 18.29%
View all

Zapping

C Hour  

Finished matches

01:30 Wilstermann vs Aurora
01:45 Cali vs LDU Quito
01:45 Boca vs Cruzeiro
04:00 Sounders vs Philadelphia
17:55 Akhisar vs Krasnodar
17:55 Beşiktaş vs Sarpsborg
17:55 Sevilla vs Standard
17:55 Dynamo Kyiv vs Astana
17:55 Rennes vs Jablonec
17:55 Villarreal vs Rangers
17:55 Lazio vs Apollon
17:55 Marseille vs Frankfurt
17:55 PAOK vs Chelsea
17:55 Genk vs Malmö
20:00 Arsenal vs Vorskla
20:00 Leipzig vs Salzburg
20:00 Dinamo Zagreb vs Fenerbahçe
20:00 Ludogorets vs Leverkusen
20:00 Trnava vs Anderlecht
20:00 AEK vs Zürich
20:00 København vs Zenit
20:00 Olympiakos vs Betis
20:00 Dudelange vs Milan
20:00 Celtic vs Rosenborg
Transmissions available in UK (change)

Search Tips