Menu
Start Academy points Course Tips    Previews    Search Tips Soccer Statistics Tennis Statistics Basket Statistics Motorsports Statistics Articles Promotions Contests Forum

This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           

South America

WC Qualification South America 2018 Russia


South America


Games
  • Gameweek  
Gameweek 12 Gameweek 13 Gameweek 14
< Back
Thu 23.Mar.2017 - 20:30 Colombia vs Bolivia
Thu 23.Mar.2017 - 23:00 Paraguay vs Ecuador
Thu 23.Mar.2017 - 23:00 Uruguay vs Brazil
Thu 23.Mar.2017 - 23:30 Argentina vs Chile
Thu 23.Mar.2017 - 23:30 Venezuela vs Peru
Next >
< Back
Next >

Standings
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 Brazil 27 12 8 3 1 28 9 +19
...
V V V V V
2 Uruguay 23 12 7 2 3 24 11 +13
...
V V E V D
3 Ecuador 20 12 6 2 4 22 16 +6
...
D V E D V
4 = Chile 20 12 6 2 4 21 17 +4
...
V D V E V
5 Argentina 19 12 5 4 3 14 12 +2
...
E E D D V
6 Colombia 18 12 5 3 4 15 15 0
...
D V E E D
7 Peru 15 12 4 3 5 18 18 0
...
V E D V D
8 = Peru 14 12 4 2 6 18 20 -2
...
V E D V D
9 = Bolivia 7 12 2 1 9 10 31 -21
...
D D E D V
10 = Venezuela 5 12 1 2 9 14 29 -15
...
E D D V D
  • Final Tournament
  • Intercontinental play-off



Search

WC Qualification South America - 2018 Russia

  • 67% 60 / 90 Games

  • Home team wins 53.33%
  • Draws 20%
  • Away team wins 26.67%
  • Over 1.5 83.33%
  • Over 2.5 65%
  • Over 3.5 33.33%
  • Goals 177
  • Goals /match 2.95
  • Goals /match home 1.82
  • Goals /match away 1.13
  • Both teams score 45%
  • Goals after 80' 16.95%
View all
Bonus Bet365

Zapping

C Hour  

Finished matches

01:00 Monterrey vs Pachuca
03:00 Necaxa vs Querétaro
06:00 Central Coast vs Mel Victory
10:00 Gençlerbirliği vs Konya
11:00 Real Sociedad vs Villarreal
11:00 Huesca vs Sevilla II
11:30 Bologna vs Inter
11:30 Willem II vs AZ
12:00 Fenerbahçe vs Kasımpaşa
12:30 København vs Brøndby
12:30 Bielefeld vs St. Pauli
12:30 Karlsruhe vs Union Berlin
12:30 Adana vs Osmanlıspor
12:30 Dresden vs Hannover
12:45 Vaduz vs Lugano
12:45 Basel vs Lausanne
13:00 Kilmarnock vs Aberdeen
13:00 Karviná vs Mladá Boleslav
13:00 Králové vs Dukla
13:30 Sparta vs Groningen
13:30 Vitesse vs Ajax
13:30 MVV vs Eindhoven
13:30 Standard vs Gent
14:00 Chievo vs Napoli
14:00 Udinese vs Sassuolo
14:00 Sampdoria vs Cagliari
14:00 Fulham vs Tottenham
14:00 Bordeaux vs Guingamp
14:00 Pescara vs Genoa
14:00 Osijek vs Rijeka
14:00 Pisa vs Frosinone
14:30 M'gladbach vs Leipzig
15:00 Cádiz vs Reus
15:00 AGF vs AaB
15:00 Antofagasta vs Uni Concepción
15:00 Grasshopper vs Sion
15:15 Valencia vs Athletic Club
15:15 Dundee vs Rangers
15:30 Ried vs Salzburg
15:45 ADO vs Feyenoord
16:00 Cristal vs Uni San Martín
16:00 Paços Ferreira vs Setúbal
16:00 Lyon vs Dijon
16:00 Montpellier vs Saint-Étienne
16:00 Beşiktaş vs Akhisar
16:10 St. Mirren vs TNS
16:15 Blackburn vs Man Utd
16:30 Sparta vs Bohemians 1905
16:30 Köln vs Schalke 04
19:45 Barcelona vs Leganés
Transmissions available in UK (change)