Menu
Start Academy points Course Tips    Previews    Search Tips Soccer Statistics Tennis Statistics Basket Statistics Motorsports Statistics Articles Promotions Contests Forum

This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           

Russia

FNL 2006


Russia


Winner
Khimki
Top goal scorer
N/D

Games
Thu 26.Oct.2006 - 01:00 Kuban' 3-0 Dinamo Br
Thu 02.Nov.2006 - 00:00 Spartak NN 1-3 Sodovik Sterlitamak
Thu 02.Nov.2006 - 00:00 Baltika 2-2 Ural
Thu 02.Nov.2006 - 00:00 Volgar 2-1 Lada
Thu 02.Nov.2006 - 00:00 Anzhi 1-2 KAMAZ
Thu 02.Nov.2006 - 00:00 Mashuk 1-1 Dinamo Makhachkala
Thu 02.Nov.2006 - 00:00 Angusht 2-2 Terek
Thu 02.Nov.2006 - 00:00 Khimki 3-0 Fakel
Thu 02.Nov.2006 - 00:00 Energiya 1-3 Kuban'
Thu 02.Nov.2006 - 00:00 Dinamo Br 1-3 Salyut
Thu 02.Nov.2006 - 00:00 Orel 0-1 Avangard K
Sun 05.Nov.2006 - 00:00 Salyut 0-0 Orel
Sun 05.Nov.2006 - 00:00 Sibir 4-1 Yenisey
Sun 05.Nov.2006 - 00:00 Spartak NN 1-0 Ural
Sun 05.Nov.2006 - 00:00 Baltika 1-3 Sodovik Sterlitamak
Sun 05.Nov.2006 - 00:00 Volgar 0-1 KAMAZ
Sun 05.Nov.2006 - 00:00 Anzhi 3-0 Lada
Sun 05.Nov.2006 - 00:00 Mashuk 1-2 Terek
Sun 05.Nov.2006 - 00:00 Angusht 0-4 Dinamo Makhachkala
Sun 05.Nov.2006 - 00:00 Khimki 2-0 Kuban'

Standings CURRENT
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 Khimki 99 42 30 9 3 83 30 +53
...
V V V V V
2 Kuban' Krasnodar 97 42 30 7 5 92 25 +67
...
V V V V D
3 = Ural 90 42 27 9 6 67 23 +44
...
V V V E D
4 = KAMAZ 77 42 22 11 9 54 26 +28
...
D V E V V
5 = SKA Khabarovsk 71 42 21 8 13 67 40 +27
...
V V V D V
6 = Sodovik Sterlitamak 69 42 18 15 9 59 35 +24
...
V V D V V
7 = Sibir 65 42 19 8 15 67 45 +22
...
V E V V V
8 Terek Grozny 62 42 18 8 16 48 47 +1
...
V D D E V
9 Avangard Kursk 61 42 16 13 13 45 38 +7
...
V V V V D
10 Dinamo Bryansk 61 42 17 10 15 42 38 +4
...
D V D D V
11 = Volgar Astrakhan 60 42 17 9 16 45 47 -2
...
E D D V D
12 Salyut Belgorod 56 42 15 11 16 46 58 -12
...
E D D V E
13 = Mashuk-KMV 55 42 16 7 19 41 56 -15
...
D D E E D
14 Baltika 55 42 14 13 15 41 56 -15
...
V D D E D
15 = Anzhi 53 42 15 8 19 57 66 -9
...
V D V D V
16 = Dinamo Makhachkala 51 42 13 12 17 56 54 +2
...
V D D E V
17 = Lada Tolyatti 45 42 13 6 23 38 63 -25
...
D V V D D
18 Spartak NN 43 42 10 13 19 46 60 -14
...
D V D D V
19 Fakel 42 42 10 12 20 27 54 -27
...
D D E D D
20 = Orel 29 42 8 11 23 35 72 -37
...
D D E D E
21 = Yenisey 21 42 5 6 31 30 80 -50
...
D D D V D
22 = Angusht 13 42 3 4 35 32 105 -73
...
D D D E D
  • Promotion
  • Relegation


Stats 2006
Teams
Best Offense Kuban' Krasnodar 92 Goals
Best Defense Ural 23 Goals
Most Wins Khimki 30 Victories
Most Defeats Angusht 35 Defeats
Most Draws Sodovik Sterlitamak 15 Draws
Others
Total Matches 462 Matches
Total Goals 1118 Goals
Goals/game 2.42 G/game
See all

Search

FNL - 2006

  • 100% 462 / 462 Games

  • Home team wins 47.4%
  • Draws 22.73%
  • Away team wins 29.87%
  • Over 1.5 67.1%
  • Over 2.5 45.02%
  • Over 3.5 23.81%
  • Goals 1118
  • Goals /match 2.42
  • Goals /match home 1.37
  • Goals /match away 1.05
  • Both teams score 43.29%
  • Goals after 80' 0%
View all
Bonus Bet365

Zapping

C Hour  

Finished matches

00:00 Toronto vs Colorado
00:00 DC United vs Houston
00:30 Columbus vs Philadelphia
00:30 New England vs Galaxy
00:30 Montreal vs Dallas
01:00 Tigres vs Puebla
01:05 PSG vs Tottenham
01:06 León vs Atlas
03:00 Salt Lake vs Sporting KC
10:00 Fagiano vs Renofa
10:00 Avispa vs Tokushima
10:00 Suwon vs Sangju
11:00 Seoul vs Jeonbuk Motors
11:00 Gangwon vs Daegu
11:00 Horsens vs Lyngby
12:35 Shenhua vs Guoan
13:00 AaB vs SønderjyskE
13:30 Nürnberg vs M'gladbach
14:00 Djurgården vs Östersunds FK
14:15 Dinamo Minsk vs Dnepr
14:30 Wisła Płock vs Lech
14:30 Aue vs Antalya
14:30 Braunschweig vs Köln
15:00 Nordsjælland vs Brøndby
15:00 Santos vs Bahia
15:00 Grasshopper vs Zürich
15:00 Vitebsk vs Slutsk
15:00 Wil vs Vaduz
15:00 Thun vs Sion
15:00 Luzern vs Lugano
15:30 Dinamo Brest vs Gomel
15:30 Altach vs Austria
16:00 Eibar vs Leeds
16:00 Alanya vs Ahli
16:00 Udinese vs Kayserispor
16:30 Kalmar vs AFC Utd
16:30 VPS vs JJK
16:30 IFK Göteborg vs Örebro
16:30 HJK vs Kemi
16:30 RoPS vs SJK
17:00 Jagiellonia vs Górnik
17:00 Midtjylland vs Silkeborg
17:00 Juan Aurich vs Garcilaso
17:00 Domžale vs Celje
17:00 Dundalk vs Shamrock
17:30 Zirka vs Olimpik D
17:30 Zorya vs Illichivets'
18:00 Fjölnir vs ÍBV
18:00 KA vs Breidablik
18:00 Inter vs Hajduk
18:00 Crvena Zvezda vs Radnički Niš
18:00 Sturm vs St. Pölten
18:00 Pumas vs Pachuca
19:15 Alianza Atl. vs Alianza
19:20 Gorica vs Olimpija
20:00 Fluminense vs Corinthians
20:15 Víkingur R vs KR
20:30 Palestino vs La Calera
22:05 Real Madrid vs Man Utd
Transmissions available in UK (change)