Menu
Start Academy points Course Tips    Previews    Search Tips Soccer Statistics Tennis Statistics Basket Statistics Motorsports Statistics Articles Promotions Contests Forum

This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           

Russia

FNL 2015/2016


Russia


Winner
Orenburg
Top goal scorer
M. Zhitnev (16 Goals), K. Mamtov (16 Goals), A. Delkin (16 Goals)

Games
  • Gameweek  
Gameweek 13 Gameweek 14 Gameweek 15
< Back
Sun 04.Oct.2015 - 10:00 Baykal 1-0 Baltika
Sun 04.Oct.2015 - 11:00 Tosno 1-0 Sokol 3
Sun 04.Oct.2015 - 12:00 Tom' 2-0 Energiya 7
Sun 04.Oct.2015 - 12:00 Gazovik 2-0 Luch 8
Sun 04.Oct.2015 - 14:00 Arsenal 1-0 Volga
Sun 04.Oct.2015 - 14:00 Torpedo Arm 1-2 Spartak M II 1
Sun 04.Oct.2015 - 15:00 Shinnik 1-1 Tyumen
Sun 04.Oct.2015 - 15:00 Volgar 1-1 Yenisey 2
Sun 04.Oct.2015 - 16:00 Fakel 4-1 KAMAZ 2
Sun 04.Oct.2015 - 17:00 Zenit SPb II 3-3 Sibir 2
Next >
< Back
Next >

Standings CURRENT
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 = Orenburg 86 38 26 8 4 61 20 +41
...
V E E V V
2 = Arsenal Tula 82 38 25 7 6 64 36 +28
...
V V V V V
3 = Tom' Tomsk 74 38 22 8 8 58 35 +23
...
D V V V V
4 = Volgar Astrakhan 63 38 17 12 9 57 37 +20
...
E D D V E
5 = Spartak Moskva II 59 38 17 8 13 52 49 +3
...
V D D D D
6 = Fakel 56 38 17 5 16 51 42 +9
...
V V D D D
7 Tosno 55 38 17 4 17 57 53 +4
...
V V D V V
8 Tyumen 54 38 15 9 14 44 45 -1
...
V D D D V
9 Sokol Saratov 53 38 14 11 13 43 38 +5
...
D D V V D
10 Volga 51 38 14 9 15 39 37 +2
...
V E E D V
11 Sibir 51 38 14 9 15 47 50 -3
...
D D E D E
12 = Zenit II 50 38 13 11 14 61 56 +5
...
V V V V D
13 Shinnik 50 38 13 11 14 50 49 +1
...
E V E V V
14 SKA Khabarovsk 49 38 13 10 15 36 35 +1
...
E V D V V
15 Luch Vladivostok 45 38 12 9 17 31 46 -15
...
E V V D D
16 = Yenisey 44 38 12 8 18 36 49 -13
...
D D V D D
17 Baltika 44 38 11 11 16 37 47 -10
...
D D D D D
18 = Armavir 40 38 10 10 18 28 44 -16
...
D V V V V
19 = Baykal 26 38 8 2 28 29 73 -44
...
D D D D D
20 = KAMAZ 24 38 6 6 26 20 60 -40
...
D D V D D
  • Promotion
  • Promotion Play-off
  • Relegation


Stats 2015/2016
Teams
Best Offense Arsenal Tula 64 Goals
Best Defense Orenburg 20 Goals
Most Wins Orenburg 26 Victories
Most Defeats Baykal 28 Defeats
Most Draws Volgar Astrakhan 12 Draws
Players
Top goal scorer M. Zhitnev ... 16 Goals
Most Yellows D. Guz 12 Cards
Most Reds M. Kowalczyk ... 2 Cards
Most Minutes Y. Dyupin ... 3420 Minutes
Others
Total Matches 380 Matches
Total Goals 901 Goals
Goals/game 2.37 G/game
See all

Search

FNL - 2015/2016

  • 100% 380 / 380 Games

  • Home team wins 46.05%
  • Draws 22.11%
  • Away team wins 31.84%
  • Over 1.5 68.16%
  • Over 2.5 43.68%
  • Over 3.5 21.05%
  • Goals 901
  • Goals /match 2.37
  • Goals /match home 1.31
  • Goals /match away 1.06
  • Both teams score 45.26%
  • Goals after 80' 16.87%
View all
Bonus Bet365

Zapping

C Hour  

Finished matches

00:00 Toronto vs Columbus
05:00 Renofa vs Machida
06:00 Sanfrecce vs Júbilo
06:00 Shimizu vs F Marinos
07:00 Kashiwa vs Omiya
07:00 Kyoto vs Gifu
07:00 JEF Utd vs Ehime
08:00 Tokushima vs Kamatamare
08:00 Shonan vs Montedio
08:00 Jeonbuk Motors vs Suwon
10:00 Yokohama vs Nagoya
10:00 Pohang vs Gangwon
11:00 Seoul vs Ulsan
11:00 Sagan vs Consadole
11:00 V-Varen vs Tokyo Verdy
12:35 Shanghai SIPG vs Guoan
12:35 Hebei CFFC vs Changchun
13:00 Lahti vs HJK
13:00 Kemi vs VPS
13:00 HIFK vs Inter Turku
14:00 Jelgava vs Ventspils
14:00 Konya vs Akhisar
14:00 Kasımpaşa vs Antalya
15:00 RoPS vs KuPS
15:00 Celtic vs Aberdeen
15:00 Djurgården vs AFC Utd
15:00 KA vs Víkingur R
15:00 Kalmar vs Sundsvall
15:00 JJK vs Ilves
15:00 Huesca vs Lugo
15:00 Vorskla vs Dnipro
15:00 Volyn vs Karpaty
15:55 Olimpija vs Aluminij
15:55 Domžale vs Celje
15:55 Rudar vs Radomlje
15:55 Maribor vs Krško
15:55 Koper vs Gorica
16:00 Viktoria Plzeň vs Vysočina
16:00 SJK vs Mariehamn
16:00 Králové vs Bohemians 1905
16:00 Başakşehir vs Adana
16:00 Teplice vs Dukla
16:00 Slovan vs Mladá Boleslav
16:00 Příbram vs Zlín
16:00 Slovácko vs Sparta
17:00 Bologna vs Juventus
17:00 Valladolid vs Getafe
17:00 Arka vs Ruch
17:00 Atalanta vs Chievo
17:00 ÍBV vs ÍA
17:00 Sevilla II vs Cádiz
17:00 Górnik Łęczna vs Zagłębie
17:00 Norrköping vs Halmstad
17:00 Almería vs Mirandés
17:00 Śląsk vs Cracovia
17:00 Piast vs Wisła Płock
17:00 Fenerbahçe vs Trabzon
17:30 Arsenal vs Chelsea
18:00 Colón vs Gimn La Plata
18:00 Dinamo Zagreb vs Rijeka
18:00 FC Schaffh vs Zürich
18:00 Xamax vs Winterthur
19:00 Frankfurt vs Dortmund
19:30 Benevento vs Perugia
19:30 Defensor Sp. vs Tanque Sisley
20:00 Angers vs PSG
20:00 Vasco vs Fluminense
20:00 N Potosí vs Guabirá
20:15 Banfield vs Temperley
20:30 Barcelona vs Alavés
Transmissions available in UK (change)