This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           

Panama

LPF 2018/2019


Panama


Games
  • Gameweek  
Gameweek 14 Gameweek 15 Gameweek 16
Sat 20.Oct.2018 - 02:00 Árabe vs Tauro 3
Sun 21.Oct.2018 - 00:00 Santa Gema vs Plaza Amador
Sun 21.Oct.2018 - 00:00 Universitario vs Independiente
Sun 21.Oct.2018 - 00:00 Alianza vs San Miguelito
Mon 22.Oct.2018 - 00:00 Costa del Este vs San Francisco
<  Back
Next  >

Standings
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
2 Tauro 21 14 6 3 5 28 17 +11
...
V D E V V
3 = Plaza Amador 21 14 5 6 3 12 10 +2
...
V D E D E
4 Santa Gema 20 14 5 5 4 17 18 -1
...
D E E D D
5 Independiente 18 14 4 6 4 16 15 +1
...
E V E D E
6 San Francisco 18 14 5 3 6 17 18 -1
...
V D E E V
7 Arabe Unido 18 14 5 3 6 12 16 -4
...
D V V V D
8 = Alianza 17 14 4 5 5 11 13 -2
...
D D E V D
10 = Sporting San Miguelito 13 14 2 7 5 13 20 -7
...
D E E E V
  • ploff


Stats 2018/2019
Teams
Best Offense Tauro 28 Goals
Best Defense Plaza Amador 10 Goals
Most Wins Tauro 6 Victories
Most Defeats Arabe Unido 6 Defeats
Most Draws Sporting San Miguelito 7 Draws
Players
Top goal scorer E. Aguilar 8 Goals
Most Yellows Manuel Rodríguez 7 Cards
Most Reds A. Dixon 2 Cards
Most Minutes F. Góndola ... 1260 Minutes
Others
Total Matches 56 Matches
Total Goals 126 Goals
Goals/game 2.25 G/game
See all
 
Previous Winners
Season Winner Runnerup
2010 Arabe Unido N/D
See all

 

LPF - 2018/2019

  • 78% 70 / 90 Games

  • Home team wins 31.43%
  • Draws 35.71%
  • Away team wins 32.86%
  • Over 1.5 70%
  • Over 2.5 40%
  • Over 3.5 15.71%
  • Goals 154
  • Goals /match 2.2
  • Goals /match home 1.13
  • Goals /match away 1.07
  • Both teams score 52.86%
  • Goals after 80' 14.29%
View all

Zapping

C Hour  

Finished matches

00:00 Española vs Temuco
01:15 Colón vs River Plate
01:15 Nacional vs Católica
12:00 Real Madrid vs Levante
12:30 Chelsea vs Man Utd
17:30 Villarreal vs Atlético
17:30 Huddersfield vs Liverpool
19:45 Barcelona vs Sevilla
06:00 Jeju Utd vs Seoul
06:00 Suwon vs Pohang
06:00 Jeonbuk Motors vs Incheon Utd
06:00 Shimizu vs Sanfrecce
06:00 Gyeongnam vs Sangju
06:00 Vegalta vs Sagan
06:00 Daegu vs Dragons
06:00 Ulsan vs Gangwon
07:00 Gamba vs F Marinos
07:00 Kyoto vs Albirex
08:00 Urawa vs Kashima
08:00 Shonan vs Consadole
09:50 Mel Victory vs Melbourne City
11:00 Kawasaki vs Vissel Kobe
11:00 Tokyo vs Cerezo
12:00 Blackburn vs Leeds
12:00 Malmö vs Hammarby
12:00 Holstein vs Köln
12:30 Dunston vs Gateshead
Transmissions available in UK (change)