This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.

Competition

Derde Divisie 2018/2019


Netherlands


Games

Zaterdag
Sat 25.Aug.2018 - 13:30 DOVO 0-1 Hoek Gam1
Sat 25.Aug.2018 - 13:30 Harkemase Boys 3-2 SJC Noordwijk Gam1
Sat 25.Aug.2018 - 13:30 Eemdijk 0-1 VVOG Gam1
Sat 25.Aug.2018 - 13:30 Noordwijk 6-2 Ajax Amateurs Gam1
Sat 25.Aug.2018 - 14:00 ASWH 1-0 ONS Gam1
Sat 25.Aug.2018 - 14:00 Quick Boys 1-0 DVS Gam1
Sat 25.Aug.2018 - 16:00 De Dijk 2-4 SteDoCo Gam1
Sat 25.Aug.2018 - 17:00 Achilles'29 0-2 Jong Groningen Gam1
Zondag
Sat 25.Aug.2018 - 18:00 Quick '20 1-2 JVC Gam1
Sat 25.Aug.2018 - 18:00 OJC 4-2 OSS '20 Gam1
Sat 25.Aug.2018 - 18:00 EVV 0-1 Jong Volendam Gam1
Sun 26.Aug.2018 - 13:00 Quick 0-4 OFC Oostzaan Gam1
Sun 26.Aug.2018 - 13:00 ADO 20 0-0 HBS Gam1
Sun 26.Aug.2018 - 13:00 Hercules 1-1 UNA Gam1
Sun 26.Aug.2018 - 13:30 GOES 4-0 Westlandia Gam1
Sun 26.Aug.2018 - 13:30 Blauw Geel 38 3-0 HSC 21 Gam1
Sun 26.Aug.2018 - 13:30 TEC 3-1 Dongen Gam1
Zaterdag
Sat 01.Sep.2018 - 13:30 VVOG 2-1 Lisse Gam2
Sat 01.Sep.2018 - 13:30 ODIN '59 2-1 Harkemase Boys Gam2
Sat 01.Sep.2018 - 13:30 Hoek 3-2 Eemdijk Gam2
Sat 01.Sep.2018 - 13:30 SteDoCo 2-2 Noordwijk Gam2
Sat 01.Sep.2018 - 13:30 Ajax Amateurs 2-2 ASWH Gam2
Sat 01.Sep.2018 - 13:30 DVS 6-0 De Dijk Gam2
Sat 01.Sep.2018 - 14:00 ONS 4-0 Achilles'29 Gam2
Sat 01.Sep.2018 - 14:00 Jong Groningen 1-2 Quick Boys Gam2
Sat 01.Sep.2018 - 17:00 SJC Noordwijk 1-8 DOVO Gam2
Zondag
Sat 01.Sep.2018 - 18:00 UNA 6-0 OJC Gam2
Sun 02.Sep.2018 - 13:00 HBS 0-0 Hercules Gam2
Sun 02.Sep.2018 - 13:00 Westlandia 1-2 EVV Gam2
Sun 02.Sep.2018 - 13:00 JVC 2-4 ADO 20 Gam2
Sun 02.Sep.2018 - 13:30 Jong Volendam 3-0 Blauw Geel 38 Gam2
Sun 02.Sep.2018 - 13:30 OFC Oostzaan 3-1 TEC Gam2
Sun 02.Sep.2018 - 13:30 Dongen 1-3 GOES Gam2
Sun 02.Sep.2018 - 13:30 OSS '20 3-1 Quick '20 Gam2
Sun 02.Sep.2018 - 13:30 HSC 21 4-2 Quick Gam2
Zaterdag
Sat 08.Sep.2018 - 13:30 DOVO 2-2 ODIN '59 Gam3
Sat 08.Sep.2018 - 13:30 Harkemase Boys 4-1 VVOG Gam3
Sat 08.Sep.2018 - 13:30 Eemdijk 0-1 ONS Gam3
Sat 08.Sep.2018 - 13:30 Lisse 3-2 Hoek Gam3
Sat 08.Sep.2018 - 13:30 Noordwijk 5-0 DVS Gam3
Sat 08.Sep.2018 - 14:00 ASWH 2-3 SteDoCo Gam3
Sat 08.Sep.2018 - 14:00 Quick Boys 5-1 Ajax Amateurs Gam3
Sat 08.Sep.2018 - 16:00 De Dijk 0-3 Jong Groningen Gam3
Sat 08.Sep.2018 - 17:00 Achilles'29 2-4 SJC Noordwijk Gam3
Zondag
Sat 08.Sep.2018 - 18:00 OJC 5-0 HBS Gam3
Sat 08.Sep.2018 - 18:30 EVV 0-0 OSS '20 Gam3
Sun 09.Sep.2018 - 13:00 Quick 0-2 Jong Volendam Gam3
Sun 09.Sep.2018 - 13:00 Quick '20 0-4 UNA Gam3
Sun 09.Sep.2018 - 13:00 ADO 20 4-0 Westlandia Gam3
Sun 09.Sep.2018 - 13:30 GOES 2-1 OFC Oostzaan Gam3
Sun 09.Sep.2018 - 13:30 Blauw Geel 38 0-2 Dongen Gam3
Sun 09.Sep.2018 - 13:30 Hercules 1-0 JVC Gam3
Sun 09.Sep.2018 - 13:30 TEC 2-1 HSC 21 Gam3
Sat 15.Sep.2018 - 13:30 Jong Volendam 1-1 ADO 20 Gam4
Zaterdag
Sat 15.Sep.2018 - 13:30 VVOG 2-1 DOVO Gam4
Sat 15.Sep.2018 - 13:30 ODIN '59 2-4 Noordwijk Gam4
Sat 15.Sep.2018 - 13:30 Hoek 2-1 ASWH Gam4
Sat 15.Sep.2018 - 13:30 SteDoCo 0-2 Quick Boys Gam4
Sat 15.Sep.2018 - 13:30 Ajax Amateurs 1-1 De Dijk Gam4
Sat 15.Sep.2018 - 13:30 DVS 5-0 Achilles'29 Gam4
Sat 15.Sep.2018 - 14:00 Jong Groningen 1-1 Eemdijk Gam4
Sat 15.Sep.2018 - 17:00 ONS 1-2 Harkemase Boys Gam4
Sat 15.Sep.2018 - 17:00 SJC Noordwijk 2-1 Lisse Gam4
Zondag
Sat 15.Sep.2018 - 17:30 HBS 2-2 Quick '20 Gam4
Sun 16.Sep.2018 - 13:00 Westlandia 2-1 OJC Gam4
Sun 16.Sep.2018 - 13:00 JVC 4-3 GOES Gam4
Sun 16.Sep.2018 - 13:30 UNA 0-3 TEC Gam4
Sun 16.Sep.2018 - 13:30 OFC Oostzaan 4-1 Blauw Geel 38 Gam4
Sun 16.Sep.2018 - 13:30 Dongen 4-2 Quick Gam4
Sun 16.Sep.2018 - 13:30 OSS '20 0-2 Hercules Gam4
Sun 16.Sep.2018 - 13:30 HSC 21 2-1 EVV Gam4
Zaterdag
Sat 22.Sep.2018 - 13:30 Harkemase Boys 1-1 Eemdijk Gam5
Sat 22.Sep.2018 - 13:30 Noordwijk 1-1 Hoek Gam5
Sat 22.Sep.2018 - 13:30 SteDoCo 1-1 Jong Groningen Gam5
Sat 22.Sep.2018 - 13:30 Ajax Amateurs 0-0 SJC Noordwijk Gam5
Sat 22.Sep.2018 - 13:30 DVS 0-0 ONS Gam5
Sat 22.Sep.2018 - 14:00 ASWH 2-0 VVOG Gam5
Sat 22.Sep.2018 - 14:00 Quick Boys 1-1 ODIN '59 Gam5
Zondag
Sat 22.Sep.2018 - 16:00 OFC Oostzaan 1-3 Jong Volendam Gam5
Zaterdag
Sat 22.Sep.2018 - 16:00 De Dijk 0-4 Lisse Gam5
Sat 22.Sep.2018 - 17:00 Achilles'29 2-5 DOVO Gam5
Zondag
Sat 22.Sep.2018 - 18:00 EVV 2-1 Quick '20 Gam5
Sat 22.Sep.2018 - 18:30 Blauw Geel 38 1-4 UNA Gam5
Sun 23.Sep.2018 - 13:00 Quick 4-0 Hercules Gam5
Sun 23.Sep.2018 - 13:00 OJC 0-2 ADO 20 Gam5
Sun 23.Sep.2018 - 13:30 GOES 2-1 HBS Gam5
Sun 23.Sep.2018 - 13:30 TEC 1-0 JVC Gam5
Sun 23.Sep.2018 - 13:30 Dongen 0-3 OSS '20 Gam5
Sun 23.Sep.2018 - 13:30 HSC 21 3-2 Westlandia Gam5
Zaterdag
Sat 29.Sep.2018 - 13:30 DOVO 4-2 Harkemase Boys Gam6
Sat 29.Sep.2018 - 13:30 Eemdijk 0-9 DVS Gam6
Sat 29.Sep.2018 - 13:30 Lisse 3-1 Ajax Amateurs Gam6
Sat 29.Sep.2018 - 13:30 VVOG 4-1 Achilles'29 Gam6
Sat 29.Sep.2018 - 13:30 ODIN '59 2-1 SteDoCo Gam6
Sat 29.Sep.2018 - 13:30 Hoek 3-3 Quick Boys Gam6
Sat 29.Sep.2018 - 14:00 ONS 3-1 De Dijk Gam6
Sat 29.Sep.2018 - 14:00 Jong Groningen 0-1 ASWH Gam6
Sat 29.Sep.2018 - 17:00 SJC Noordwijk 1-3 Noordwijk Gam6
Zondag
Sat 29.Sep.2018 - 18:00 Quick '20 3-2 OJC Gam6
Sun 30.Sep.2018 - 13:00 ADO 20 2-1 HSC 21 Gam6
Sun 30.Sep.2018 - 13:00 Hercules 2-4 Dongen Gam6
Sun 30.Sep.2018 - 13:00 HBS 1-1 EVV Gam6
Sun 30.Sep.2018 - 13:00 Westlandia 5-0 Quick Gam6
Sun 30.Sep.2018 - 13:00 JVC 4-1 Blauw Geel 38 Gam6
Sun 30.Sep.2018 - 13:30 UNA 1-4 OFC Oostzaan Gam6
Sun 30.Sep.2018 - 13:30 Jong Volendam 5-1 GOES Gam6
Sun 30.Sep.2018 - 13:30 OSS '20 2-2 TEC Gam6
Zaterdag
Sat 06.Oct.2018 - 13:30 Harkemase Boys 7-1 Achilles'29 Gam7
Sat 06.Oct.2018 - 13:30 Noordwijk 6-1 VVOG Gam7
Sat 06.Oct.2018 - 13:30 SteDoCo 0-0 Hoek Gam7
Sat 06.Oct.2018 - 13:30 Ajax Amateurs 3-0 DOVO Gam7
Sat 06.Oct.2018 - 13:30 DVS 6-3 SJC Noordwijk Gam7
Sat 06.Oct.2018 - 14:00 ASWH 6-0 Eemdijk Gam7
Sat 06.Oct.2018 - 14:00 Quick Boys 3-0 Lisse Gam7
Sat 06.Oct.2018 - 14:00 Jong Groningen 2-0 ONS Gam7
Sat 06.Oct.2018 - 16:00 De Dijk 1-3 ODIN '59 Gam7
Zondag
Sat 06.Oct.2018 - 16:30 Jong Volendam 2-1 Westlandia Gam7
Sat 06.Oct.2018 - 18:00 OJC 0-1 EVV Gam7
Sun 07.Oct.2018 - 13:00 Quick 1-3 UNA Gam7
Sun 07.Oct.2018 - 13:30 GOES 5-0 ADO 20 Gam7
Sun 07.Oct.2018 - 13:30 Blauw Geel 38 5-3 Hercules Gam7
Sun 07.Oct.2018 - 13:30 OFC Oostzaan 5-0 JVC Gam7
Sun 07.Oct.2018 - 13:30 Dongen 4-0 Quick '20 Gam7
Sun 07.Oct.2018 - 13:30 HSC 21 1-2 OSS '20 Gam7
Zaterdag
Sat 13.Oct.2018 - 13:30 DOVO 2-4 Noordwijk Gam8
Sat 13.Oct.2018 - 13:30 Eemdijk 0-1 SteDoCo Gam8
Sat 13.Oct.2018 - 13:30 Lisse 2-0 Harkemase Boys Gam8
Sat 13.Oct.2018 - 13:30 VVOG 1-4 Quick Boys Gam8
Sat 13.Oct.2018 - 13:30 ODIN '59 0-4 DVS Gam8
Sat 13.Oct.2018 - 13:30 Hoek 4-3 De Dijk Gam8
Sat 13.Oct.2018 - 14:00 ONS 0-2 Ajax Amateurs Gam8
Sat 13.Oct.2018 - 17:00 Achilles'29 2-1 ASWH Gam8
Sat 13.Oct.2018 - 17:00 SJC Noordwijk 1-5 Jong Groningen Gam8
Zondag
Sun 14.Oct.2018 - 13:00 Quick '20 1-2 TEC Gam8
Sun 14.Oct.2018 - 13:00 ADO 20 2-2 OFC Oostzaan Gam8
Sun 14.Oct.2018 - 13:00 Hercules 2-2 OJC Gam8
Sun 14.Oct.2018 - 13:00 HBS 0-2 Blauw Geel 38 Gam8
Sun 14.Oct.2018 - 13:00 Westlandia 2-3 Dongen Gam8
Sun 14.Oct.2018 - 13:00 JVC 1-0 Quick Gam8
Sun 14.Oct.2018 - 13:30 EVV 0-2 GOES Gam8
Sun 14.Oct.2018 - 13:30 UNA 5-2 HSC 21 Gam8
Sun 14.Oct.2018 - 13:30 OSS '20 5-1 Jong Volendam Gam8
Sat 20.Oct.2018 - 13:30 Jong Volendam 6-1 JVC Gam9
Zaterdag
Sat 20.Oct.2018 - 13:30 Noordwijk 4-0 Achilles'29 Gam9
Sat 20.Oct.2018 - 13:30 SteDoCo 5-1 SJC Noordwijk Gam9
Sat 20.Oct.2018 - 13:30 Ajax Amateurs 0-2 Harkemase Boys Gam9
Sat 20.Oct.2018 - 13:30 DVS 9-1 Lisse Gam9
Sat 20.Oct.2018 - 14:00 ASWH 1-0 DOVO Gam9
Sat 20.Oct.2018 - 14:00 Quick Boys 6-3 Eemdijk Gam9
Sat 20.Oct.2018 - 14:00 ONS 2-0 ODIN '59 Gam9
Sat 20.Oct.2018 - 14:00 Jong Groningen 2-2 Hoek Gam9
Sat 20.Oct.2018 - 16:00 De Dijk 3-3 VVOG Gam9
Zondag
Sat 20.Oct.2018 - 17:00 Quick 2-0 HBS Gam9
Sat 20.Oct.2018 - 18:00 TEC 2-0 EVV Gam9
Sat 20.Oct.2018 - 18:00 Westlandia 2-4 UNA Gam9
Sun 21.Oct.2018 - 13:30 GOES 2-3 Quick '20 Gam9
Sun 21.Oct.2018 - 13:30 Blauw Geel 38 1-2 ADO 20 Gam9
Sun 21.Oct.2018 - 13:30 OFC Oostzaan 2-4 OSS '20 Gam9
Sun 21.Oct.2018 - 13:30 Dongen 1-0 OJC Gam9
Sun 21.Oct.2018 - 13:30 HSC 21 3-0 Hercules Gam9
Zaterdag
Sat 27.Oct.2018 - 13:30 DOVO 1-1 Quick Boys Gam10
Sat 27.Oct.2018 - 13:30 Harkemase Boys 4-2 ASWH Gam10
Sat 27.Oct.2018 - 13:30 Eemdijk 6-2 De Dijk Gam10
Sat 27.Oct.2018 - 13:30 Lisse 1-1 Noordwijk Gam10
Sat 27.Oct.2018 - 13:30 VVOG 2-0 DVS Gam10
Sat 27.Oct.2018 - 13:30 ODIN '59 2-5 Jong Groningen Gam10
Sat 27.Oct.2018 - 13:30 Hoek 4-2 Ajax Amateurs Gam10
Sat 27.Oct.2018 - 15:15 Achilles'29 0-1 SteDoCo Gam10
Sat 27.Oct.2018 - 17:00 SJC Noordwijk 1-4 ONS Gam10
Zondag
Sat 27.Oct.2018 - 18:00 UNA 0-2 Jong Volendam Gam10
Sun 28.Oct.2018 - 13:00 Quick '20 1-2 Blauw Geel 38 Gam10
Sun 28.Oct.2018 - 13:00 OJC 0-3 GOES Gam10
Sun 28.Oct.2018 - 13:00 ADO 20 1-1 Quick Gam10
Sun 28.Oct.2018 - 13:00 Hercules 1-1 TEC Gam10
Sun 28.Oct.2018 - 13:00 HBS 1-0 HSC 21 Gam10
Sun 28.Oct.2018 - 13:00 JVC 2-1 Dongen Gam10
Sun 28.Oct.2018 - 13:30 EVV 2-2 OFC Oostzaan Gam10
Sun 28.Oct.2018 - 13:30 OSS '20 2-4 Westlandia Gam10
Sat 03.Nov.2018 - 13:30 Jong Volendam 0-1 HBS Gam11
Zaterdag
Sat 03.Nov.2018 - 13:30 Noordwijk 4-1 Harkemase Boys Gam11
Sat 03.Nov.2018 - 13:30 ODIN '59 1-0 SJC Noordwijk Gam11
Sat 03.Nov.2018 - 13:30 SteDoCo 1-2 DOVO Gam11
Sat 03.Nov.2018 - 13:30 Ajax Amateurs 1-0 Eemdijk Gam11
Sat 03.Nov.2018 - 13:30 DVS 4-2 Hoek Gam11
Sat 03.Nov.2018 - 14:00 Quick Boys 1-1 ASWH Gam11
Sat 03.Nov.2018 - 14:00 ONS 2-1 Lisse Gam11
Sat 03.Nov.2018 - 14:00 Jong Groningen 1-0 VVOG Gam11
Sat 03.Nov.2018 - 16:00 De Dijk 3-3 Achilles'29 Gam11
Zondag
Sun 04.Nov.2018 - 13:00 Quick 3-0 EVV Gam11
Sun 04.Nov.2018 - 13:00 Westlandia 1-2 Hercules Gam11
Sun 04.Nov.2018 - 13:30 Blauw Geel 38 4-0 GOES Gam11
Sun 04.Nov.2018 - 13:30 TEC 2-0 OJC Gam11
Sun 04.Nov.2018 - 13:30 UNA 2-0 OSS '20 Gam11
Sun 04.Nov.2018 - 13:30 OFC Oostzaan 2-3 Quick '20 Gam11
Sun 04.Nov.2018 - 13:30 Dongen 4-1 ADO 20 Gam11
Sun 04.Nov.2018 - 13:30 HSC 21 3-0 JVC Gam11
Zaterdag
Sat 10.Nov.2018 - 13:30 Lisse 0-3 ODIN '59 Gam1
Zondag
Sat 10.Nov.2018 - 17:00 TEC 3-2 HBS Gam7
Zaterdag
Sat 17.Nov.2018 - 13:30 Hoek 2-1 ONS Gam12
Sat 17.Nov.2018 - 13:30 DOVO 4-2 DVS Gam12
 

Football Competitions

National Club Competitions

ENG

ESP

DEU

ITA

PRT

FRA

NLD

BRA

TUR

ARG

RUS

FIN

POL

BEL

CHE

SWE

NOR

DNK

USA

IRL

SCO

AUT

CZE

COL

GRC

JPN

UKR

KOR

MEX

ISL

CHN

BGR

HRV

HUN

CYP

ROU

CHL

EST

LVA

ISR

LTU

PRY

PER

URY

EGY

AUS

SRB

ANG

CAN

ALB

ALG

ARM

AZE

BLR

BOL

BIH

CRI

ECU

SLV

GHA

GTM

HND

HKG

IDN

IRN

IRQ

JAM

KAZ

LUX

MAS

MLT

MDA

MOZ

NZL

NGA

NIR

PAN

QAT

STP

KSA

SIN

SVK

SVN

RSA

THA

TUN

UAE

VEN

VIE

WAL

IND

EUR

International Club Competitions

EUR

EUR

EUR

SOU

WOR

ASI

ASI

N/C

AFR

OCE

WOR

SOU

SOU

WOR

AFR

AFR

WOR

WOR

WOR

EUR

SOU

EUR

WOR

WOR

N/C

EUR

EUR

EUR

National Teams

WOR

EUR

EUR

EUR

EUR

AFR

SOU

WOR

AFR

ASI

N/C

OCE

SOU

WOR

WOR

EUR

N/C

ASI

ASI

WOR

WOR

ASI

N/C

ASI

N/C

ASI

AFR

OCE

N/C

AFR

EUR

ASI

ASI

N/C

ASI

N/C

WOR

N/C

OCE

SOU

N/C

EUR

EUR

SOU

EUR

EUR

WOR

WOR

WOR

WOR

WOR

EUR

WOR

WOR

EUR

View All

Derde Divisie - 2018/2019

  • 100% 612 / 612 Games

  • Home team wins 46.24%
  • Draws 15.85%
  • Away team wins 37.91%
  • Over 1.5 87.75%
  • Over 2.5 69.44%
  • Over 3.5 50.65%
  • Goals 2270
  • Goals /match 3.71
  • Goals /match home 1.99
  • Goals /match away 1.72
  • Both teams score 60.62%
  • Goals after 80' 0%
View all

No tv schedule yet for US (change)