Menu
Start Academy points Course Tips    Previews    Search Tips Soccer Statistics Tennis Statistics Basket Statistics Motorsports Statistics Articles Promotions Contests Forum

This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           

Greece

Cup 2015/2016


Greece


Winner
AEK Athens
Top goal scorer
N/D

  • Gameweek  

Group A
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek
< Back
Tue 15.Dec.2015 - 13:00 Acharnaikos 0-2 Iraklis 4
Tue 15.Dec.2015 - 13:00 Anagennisi K 0-0 Giannina 4
Next >
< Back
Next >

Standings
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 = Iraklis 7 3 2 1 0 7 1 +6
...
E V V
2 = PAS Giannina 5 3 1 2 0 3 2 +1
...
E V E
3 = Acharnaikos 3 3 1 0 2 2 4 -2
...
V D D
4 = Anagennisi Karditsas 1 3 0 1 2 0 5 -5
...
D D E
  • Next Round


Group B
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek
< Back
Wed 16.Dec.2015 - 13:00 Ergotelis 1-2 Panionios 7
Wed 16.Dec.2015 - 13:00 Zakynthos 1-0 Panaitolikos
Next >
< Back
Next >

Standings
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 = Panionios 9 3 3 0 0 5 2 +3
...
V V V
2 = Ergotelis 4 3 1 1 1 6 6 0
...
E V D
3 = Zakynthos 4 3 1 1 1 3 3 0
...
E D V
4 = Panaitolikos 0 3 0 0 3 3 6 -3
...
D D D
  • Next Round


Group C
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek
< Back
Thu 17.Dec.2015 - 13:00 Chania 2-2 Panthrakikos 21
Thu 17.Dec.2015 - 13:00 Olympiakos V 1-1 PAOK 32
Next >
< Back
Next >

Standings
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 = PAOK 7 3 2 1 0 9 3 +6
...
V V E
2 Chania 4 3 1 1 1 6 9 -3
...
V D E
3 Panthrakikos 4 3 1 1 1 3 4 -1
...
D V E
4 = Olympiakos Volos 1 3 0 1 2 2 4 -2
...
D D E
  • Next Round


Group D
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek
< Back
Thu 17.Dec.2015 - 15:00 Panachaiki 1-4 Levadiakos 22
Thu 17.Dec.2015 - 15:00 Kerkyra 1-1 Panathinaikos 37
Next >
< Back
Next >

Standings
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 = Panathinaikos 7 3 2 1 0 6 2 +4
...
V V E
2 = Levadiakos 6 3 2 0 1 6 4 +2
...
D V V
3 = Kerkyra 2 3 0 2 1 2 4 -2
...
E D E
4 = Panachaiki 1 3 0 1 2 3 7 -4
...
E D D
  • Next Round


Group E
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek
< Back
Wed 16.Dec.2015 - 17:30 Panegialios 1-0 Platanias 1
Wed 16.Dec.2015 - 17:30 Apollon 1-2 Olympiakos 18
Next >
< Back
Next >

Standings
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 = Olympiakos Piraeus 7 3 2 1 0 8 3 +5
...
E V V
2 = Platanias 4 3 1 1 1 5 4 +1
...
E V D
3 = Apollon Smirnis 3 3 1 0 2 5 6 -1
...
V D D
4 = Panegialios 3 3 1 0 2 2 7 -5
...
D D V
  • Next Round


Group F
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek
< Back
Wed 16.Dec.2015 - 15:15 Lamia 0-1 Veria 4
Wed 16.Dec.2015 - 15:15 Kallithea 2-4 Atromitos 13
Next >
< Back
Next >

Standings
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 = Atromitos 7 3 2 1 0 8 4 +4
...
E V V
2 = Veria 7 3 2 1 0 4 2 +2
...
E V V
3 = Kallithea 3 3 1 0 2 4 6 -2
...
V D D
4 = Lamia 0 3 0 0 3 1 5 -4
...
D D D
  • Next Round


Group G
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek
< Back
Thu 17.Dec.2015 - 17:30 Larissa 0-5 AEK 36
Thu 17.Dec.2015 - 17:30 Panelefsiniako 0-5 Xanthi 30
Next >
< Back
Next >

Standings
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 = AEK Athens 9 3 3 0 0 12 0 +12
...
V V V
2 = Larissa 6 3 2 0 1 5 6 -1
...
V V D
3 = Xanthi 3 3 1 0 2 5 2 +3
...
D D V
4 = Panelefsiniakos 0 3 0 0 3 1 15 -14
...
D D D
  • Next Round


Group H
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek
< Back
Wed 16.Dec.2015 - 13:00 Kissamikos 1-2 Kalloni 9
Wed 16.Dec.2015 - 13:00 Panserraikos 0-1 Asteras 20
Next >
< Back
Next >

Standings
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 = Asteras Tripolis 9 3 3 0 0 8 1 +7
...
V V V
2 = Kalloni 6 3 2 0 1 4 6 -2
...
D V V
3 = Panserraikos 1 3 0 1 2 1 3 -2
...
E D D
4 = Kissamikos 1 3 0 1 2 2 5 -3
...
E D D
  • Next Round



Search

Cup - 2015/2016

  • 100% 81 / 81 Games

  • Home team wins 39.51%
  • Draws 22.22%
  • Away team wins 38.27%
  • Over 1.5 66.67%
  • Over 2.5 50.62%
  • Over 3.5 27.16%
  • Goals 209
  • Goals /match 2.58
  • Goals /match home 1.35
  • Goals /match away 1.23
  • Both teams score 41.98%
  • Goals after 80' 22.01%
View all
Bet on Betfair

Zapping

C Hour  

Finished matches

00:00 Philadelphia vs DC United
00:30 Columbus vs Montreal
01:00 Minnesota vs Whitecaps
01:30 Chicago vs Orlando
02:00 Melgar vs Cristal
03:30 Earthquakes vs Salt Lake
03:30 Galaxy vs Sporting KC
16:00 Germany vs Cameroon
16:00 Chile vs Australia
10:00 Machida vs Tokyo Verdy
10:00 Gifu vs JEF Utd
10:00 Vegalta vs Cerezo
10:00 Júbilo vs Tokyo
10:00 Mito vs Kamatamare
10:00 Matsumoto vs Fagiano
10:00 Ehime vs Avispa
10:00 Shimizu vs Ventforet
10:00 Montedio vs Tokushima
10:00 Yokohama vs Shonan
10:00 Kyoto vs Zweigen
10:00 F Marinos vs Vissel Kobe
Transmissions available in UK (change)