Menu
Start Academy points Course Tips    Previews    Search Tips Soccer Statistics Tennis Statistics Basket Statistics Motorsports Statistics Articles Promotions Contests Forum

This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           

Europe

EC Qualification 2008 Austria/Switzerland


Europe


Games
Sat 02.Sep.2006 - 15:00 North Ireland 0-3 Iceland
Sat 02.Sep.2006 - 19:00 Latvia 0-1 Sweden
Sat 02.Sep.2006 - 21:00 Spain 4-0 Liechtenstein
Wed 06.Sep.2006 - 18:30 Sweden 3-1 Liechtenstein
Wed 06.Sep.2006 - 19:05 Iceland 0-2 Denmark
Wed 06.Sep.2006 - 20:15 North Ireland 3-2 Spain
Sat 07.Oct.2006 - 19:00 Denmark 0-0 North Ireland
Sat 07.Oct.2006 - 19:00 Latvia 4-0 Iceland
Sat 07.Oct.2006 - 19:00 Sweden 2-0 Spain
Wed 11.Oct.2006 - 19:05 Iceland 1-2 Sweden
Wed 11.Oct.2006 - 19:15 Liechtenstein 0-4 Denmark
Wed 11.Oct.2006 - 20:00 North Ireland 1-0 Latvia
Sat 24.Mar.2007 - 19:15 Liechtenstein 1-4 North Ireland
Sat 24.Mar.2007 - 21:00 Spain 2-1 Denmark
Wed 28.Mar.2007 - 18:30 Liechtenstein 1-0 Latvia
Wed 28.Mar.2007 - 19:45 North Ireland 2-1 Sweden
Wed 28.Mar.2007 - 21:00 Spain 1-0 Iceland
Sat 02.Jun.2007 - 17:00 Iceland 1-1 Liechtenstein
Sat 02.Jun.2007 - 19:00 Denmark 0-3 Sweden
Sat 02.Jun.2007 - 19:30 Latvia 0-2 Spain
Wed 06.Jun.2007 - 19:15 Sweden 5-0 Iceland
Wed 06.Jun.2007 - 19:30 Latvia 0-2 Denmark
Wed 06.Jun.2007 - 19:30 Liechtenstein 0-2 Spain
Wed 22.Aug.2007 - 19:45 North Ireland 3-1 Liechtenstein
Sat 08.Sep.2007 - 17:15 Latvia 1-0 North Ireland
Sat 08.Sep.2007 - 19:30 Sweden 0-0 Denmark
Sat 08.Sep.2007 - 21:00 Iceland 1-1 Spain
Wed 12.Sep.2007 - 19:00 Denmark 4-0 Liechtenstein
Wed 12.Sep.2007 - 19:05 Iceland 2-1 North Ireland
Wed 12.Sep.2007 - 21:00 Spain 2-0 Latvia
Sat 13.Oct.2007 - 17:00 Iceland 2-4 Latvia
Sat 13.Oct.2007 - 18:00 Liechtenstein 0-3 Sweden
Sat 13.Oct.2007 - 19:00 Denmark 1-3 Spain
Wed 17.Oct.2007 - 19:00 Denmark 3-1 Latvia
Wed 17.Oct.2007 - 19:00 Liechtenstein 3-0 Iceland
Wed 17.Oct.2007 - 19:30 Sweden 1-1 North Ireland
Sat 17.Nov.2007 - 16:00 Latvia 4-1 Liechtenstein
Sat 17.Nov.2007 - 19:45 North Ireland 2-1 Denmark
Sat 17.Nov.2007 - 21:00 Spain 3-0 Sweden
Wed 21.Nov.2007 - 18:00 Spain 1-0 North Ireland
Wed 21.Nov.2007 - 19:00 Denmark 3-0 Iceland
Wed 21.Nov.2007 - 19:00 Sweden 2-1 Latvia

Standings CURRENT
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 Spain 28 12 9 1 2 23 8 +15
...
E V V V V
2 Sweden 26 12 8 2 2 23 9 +14
...
E V E D V
3 Denmark 20 12 6 2 4 21 11 +10
...
V D V D V
4 Northern Ireland 20 12 6 2 4 17 14 +3
...
D D E V D
5 Latvia 12 12 4 0 8 15 17 -2
...
D V D V D
6 Iceland 8 12 2 2 8 10 27 -17
...
E V D D D
7 Liechtenstein 7 12 2 1 9 9 32 -23
...
D D D V D
  • Final Series



Search

EC Qualification - 2008 Austria/Switzerland

  • 99% 306 / 308 Games

  • Home team wins 48.04%
  • Draws 17.65%
  • Away team wins 34.31%
  • Over 1.5 74.18%
  • Over 2.5 51.63%
  • Over 3.5 28.1%
  • Goals 836
  • Goals /match 2.73
  • Goals /match home 1.55
  • Goals /match away 1.18
  • Both teams score 38.24%
  • Goals after 80' 13.76%
View all
Bonus Bet365

Zapping

C Hour  

Finished matches

00:06 Carabobo vs Táchira
00:30 Colo Colo vs Uni Concepción
00:30 Orlando vs Columbus
00:30 Montreal vs Salt Lake
00:30 Sport Boys vs Universitario
01:00 Chicago vs Toronto
01:00 Veracruz vs Querétaro
01:00 Tigres vs Pumas
01:06 León vs Monterrey
01:30 Sporting KC vs Dallas
02:00 Colorado vs DC United
03:00 Whitecaps vs Houston
03:30 Earthquakes vs Philadelphia
10:00 ThespaKusatsu vs Zweigen
10:00 Gifu vs Kamatamare
10:00 Ehime vs Machida
10:00 Montedio vs JEF Utd
10:00 Nagoya vs Avispa
10:00 Fagiano vs Matsumoto
10:00 Yokohama vs Mito
10:00 Kyoto vs Oita
10:30 Tokyo Verdy vs V-Varen
10:30 Vissel Kobe vs F Marinos
10:30 Tokushima vs Renofa
11:00 Incheon Utd vs Pohang
11:00 OB vs Midtjylland
11:00 Shonan vs Kumamoto
11:00 Daegu vs Sangju
11:30 Excelsior vs Feyenoord
12:30 Holstein vs Greuther Fürth
12:30 Nürnberg vs Union Berlin
12:30 Ingolstadt vs Regensburg
12:35 Henan Jianye vs Lifan
12:35 Guangzhou R&F vs Shandong
13:00 Amkar vs Zenit
13:30 Utrecht vs Willem II
13:30 Anderlecht vs Sint-Truiden
13:30 Esbjerg vs Thisted
13:30 Ajax vs Groningen
13:30 Huddersfield vs Newcastle
14:00 Östersunds FK vs AIK
14:00 Lille vs Caen
14:00 Djurgården vs Halmstad
14:30 Freiburg vs Frankfurt
15:00 Zirka vs Zorya
15:00 Karpaty vs Oleksandria
15:00 Hobro vs Lyngby
15:00 Basel vs Lugano
15:00 Spartak M II vs Rotor
15:00 Aarau vs Vaduz
15:00 Sion vs Luzern
15:00 Grasshopper vs St. Gallen
15:30 LASK vs Altach
15:30 Salzburg vs St. Pölten
15:45 NAC vs PSV
15:45 Sparta vs Zwolle
15:50 Ankaran vs Olimpija
16:00 Marseille vs Angers
16:00 Sigma vs Zbrojovka
16:00 Vysočina vs Viktoria Plzeň
16:00 Setúbal vs Chaves
16:00 Iquique vs Curicó Unido
19:15 Barcelona vs Betis
19:45 Inter vs Fiorentina
21:15 La Coruña vs Real Madrid
Transmissions available in UK (change)