This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           

Cyprus

1. Division 2014/2015


Cyprus


Winner
APOEL
Top goal scorer
M. Poté (17 Goals)

Games
  • Gameweek  
Gameweek 4 Gameweek 5 Gameweek 6
Sat 18.Apr.2015 - 15:00 Omonia 1-0 Apollon
Sat 18.Apr.2015 - 15:00 Anorthosis 3-0 AEK
Sun 19.Apr.2015 - 15:30 APOEL 3-0 Ermis
< Back
Next >

Standings CURRENT
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 APOEL 62 32 17 11 4 52 26 +26
...
E V D E V
2 AEK Larnaca 59 32 17 8 7 56 31 +25
...
E V V E V
3 Apollon 59 32 18 5 9 59 41 +18
...
E D V D V
4 = Omonia Nicosia 56 32 17 5 10 52 34 +18
...
E D V V D
5 = Anorthosis 52 32 16 4 12 50 37 +13
...
E E D V D
6 = Ermis 40 32 11 7 14 38 55 -17
...
E E D D D
  • Champions League qualifiers
  • Europa League


Stats 2014/2015
Teams
Best Offense Apollon 59 Goals
Best Defense APOEL 26 Goals
Most Wins Apollon 18 Victories
Most Defeats Ermis 14 Defeats
Most Draws APOEL 11 Draws
Players
Top goal scorer M. Poté 17 Goals
Most Yellows R. Nuhu ... 10 Cards
Most Reds K. Laifis ... 2 Cards
Most Minutes Bruno Vale 2880 Minutes
Others
Total Matches 96 Matches
Total Goals 307 Goals
Goals/game 3.2 G/game
See all

 

1. Division - 2014/2015

  • 100% 192 / 192 Games

  • Home team wins 46.35%
  • Draws 25.52%
  • Away team wins 28.13%
  • Over 1.5 69.27%
  • Over 2.5 48.96%
  • Over 3.5 29.69%
  • Goals 503
  • Goals /match 2.62
  • Goals /match home 1.46
  • Goals /match away 1.16
  • Both teams score 47.4%
  • Goals after 80' 16.9%
View all
Bet on Betfair

Zapping

C Hour  
19:45 Real Madrid vs Liverpool
00:40 Nacional vs Guaraní
01:00 Toronto vs Dallas
01:55 Houston vs NYCFC
04:00 Galaxy vs Earthquakes
06:00 Ventforet vs Oita
07:00 Kyoto vs Yokohama
07:00 Gifu vs Albirex
08:00 Tokyo Verdy vs Ehime
08:00 Tokushima vs Matsumoto
13:00 HJK vs Honka
13:00 Inter Turku vs RoPS
13:00 SJK vs Mariehamn
13:00 KuPS vs Kemi
13:00 Ilves vs TPS
13:00 Lahti vs VPS
15:00 Sigma vs Mladá Boleslav
15:00 Bohemians 1905 vs Sparta
15:00 Zlín vs Slovan
15:00 Baník vs Zbrojovka
15:00 Vysočina vs Karviná
15:00 Jablonec vs Slovácko
15:00 AIK vs Norrköping
16:00 Vålerenga vs Lillestrøm
16:30 Elche vs Murcia
17:00 Östersunds FK vs Häcken
Transmissions available in UK (change)