This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           

Cyprus

1. Division 2018/2019


Cyprus


Games
  • Gameweek  
Gameweek 5 Gameweek 6 Gameweek 7
Sat 20.Oct.2018 - 15:00 Enosis 1-1 Anorthosis
Sat 20.Oct.2018 - 16:00 Apollon 5-0 Ermis
Sat 20.Oct.2018 - 17:00 AEK 0-0 Doxa
Sun 21.Oct.2018 - 15:00 Nea Salamis vs Omonia
Sun 21.Oct.2018 - 17:00 APOEL vs AEL
Mon 22.Oct.2018 - 17:00 Paphos vs Alki Oroklini
<  Back
Next  >

Standings
#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 Apollon 5-0 15 5 5 0 0 18 1 +17
...
V V V V
2 AEL 15 5 5 0 0 11 1 +10
...
V V V V V
3 = Doxa 0-0 10 6 3 1 2 11 6 +5
...
D D V V V
4 = APOEL 9 4 3 0 1 9 9 0
...
V V D V
5 AEK Larnaca 0-0 8 4 2 2 0 4 2 +2
...
E V V
6 Nea Salamis 7 5 2 1 2 11 8 +3
...
V E D D V
7 Anorthosis 6 6 1 3 2 5 6 -1
...
E D E D E
8 Omonia Nicosia 6 4 2 0 2 2 3 -1
...
V V D D
9 Enosis 4 6 1 1 4 7 14 -7
...
D V D D E
10 Ermis 5-0 3 6 1 0 5 3 11 -8
...
D V D D D
11 = Paphos 1 4 0 1 3 2 11 -9
...
E D D D
12 = Alki Oroklini 1 5 0 1 4 1 12 -11
...
D D D E D
  • Championship Round
  • Relegation Round


Stats 2018/2019
Teams
Best Offense Apollon 18 Goals
Best Defense Apollon 1 Goals
Most Wins Apollon 5 Victories
Most Defeats Ermis 5 Defeats
Most Draws Anorthosis 3 Draws
Players
Top goal scorer B. Sadik 7 Goals
Most Yellows R. Laborde ... 3 Cards
Most Reds H. Hambardzumyan ... 1 Cards
Most Minutes Anderson Correia ... 450 Minutes
Others
Total Matches 30 Matches
Total Goals 84 Goals
Goals/game 2.8 G/game
See all
 

 

1. Division - 2018/2019

  • 21% 28 / 132 Games

  • Home team wins 42.86%
  • Draws 14.29%
  • Away team wins 42.86%
  • Over 1.5 67.86%
  • Over 2.5 39.29%
  • Over 3.5 28.57%
  • Goals 79
  • Goals /match 2.82
  • Goals /match home 1.61
  • Goals /match away 1.21
  • Both teams score 39.29%
  • Goals after 80' 15.19%
View all

Zapping

C Hour  

Finished matches

00:00 Española vs Temuco
01:15 Colón vs River Plate
01:15 Nacional vs Católica
06:00 Jeju Utd vs Seoul
06:00 Suwon vs Pohang
06:00 Jeonbuk Motors vs Incheon Utd
06:00 Shimizu vs Sanfrecce
06:00 Gyeongnam vs Sangju
06:00 Vegalta vs Sagan
06:00 Daegu vs Dragons
06:00 Ulsan vs Gangwon
07:00 Gamba vs F Marinos
07:00 Kyoto vs Albirex
08:00 Urawa vs Kashima
08:00 Shonan vs Consadole
09:50 Mel Victory vs Melbourne City
11:00 Kawasaki vs Vissel Kobe
11:00 Tokyo vs Cerezo
12:00 Blackburn vs Leeds
12:00 Malmö vs Hammarby
12:00 Real Madrid vs Levante
12:00 Holstein vs Köln
12:30 Chelsea vs Man Utd
12:35 Shandong vs Tianjin
12:35 Lifan vs Hebei CFFC
13:00 Minsk vs Dinamo Minsk
14:00 Sigma vs Zlín
14:00 Brest vs Lorient
14:30 Molde vs Sarpsborg
14:30 Z Sosnowiec vs Miedź
15:00 Vorskla vs Dynamo Kyiv
15:00 Nordsjælland vs Midtjylland
15:00 BATE vs Gorodeya
15:00 Dalkurd vs Örebro
15:00 GAIS vs Landskrona
15:00 Degerfors vs Öster
15:00 Real Oviedo vs Osasuna
15:15 Valencia vs Leganés
17:30 Villarreal vs Atlético
17:30 Huddersfield vs Liverpool
19:45 Barcelona vs Sevilla
12:30 Dunston vs Gateshead
Transmissions available in UK (change)