This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.
           

Asia

AFC Champions League 2019


Asia


  • Gameweek  

Group A
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek 4
Mon 08.Apr.2019 - 16:40 Wasl 08/04 Zob Ahan
Mon 08.Apr.2019 - 18:15 Nassr 08/04 Zawra'a
<  Back
Next  >

Standings

#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 Al Zawra'a 4 2 1 1 0 5 0 +5
...
E V
2 Zob Ahan 4 2 1 1 0 3 2 +1
...
E V
3 Al Wasl 3 2 1 0 1 1 5 -4
...
V D
4 = Al Nassr 0 2 0 0 2 2 4 -2
...
D D
  • 8thF


Group B
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek 4
Tue 09.Apr.2019 - 16:35 Rayyan 09/04 Wahda
Tue 09.Apr.2019 - 18:45 Ittihad 09/04 Lokomotiv
<  Back
Next  >

Standings

#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 Al Wahda 3 2 1 0 1 4 3 +1
...
D V
2 = Lokomotiv 3 2 1 0 1 3 2 +1
...
V D
3 Al Ittihad 3 2 1 0 1 6 5 +1
...
V D
4 = Al Rayyan 3 2 1 0 1 3 6 -3
...
D V
  • 8thF


Group C
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek 4
Mon 08.Apr.2019 - 16:30 Lekhwiya 08/04 Ain
Mon 08.Apr.2019 - 18:00 Esteghlal 08/04 Hilal
<  Back
Next  >

Standings

#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 Al Hilal 6 2 2 0 0 4 1 +3
...
V V
2 = Lekhwiya 3 2 1 0 1 4 3 +1
...
V D
3 Al Ain 1 2 0 1 1 1 2 -1
...
D E
4 = Esteghlal 1 2 0 1 1 1 4 -3
...
D E
  • 8thF


Group D
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek 4
Tue 09.Apr.2019 - 15:00 Pakhtakor 09/04 Sadd
Tue 09.Apr.2019 - 16:30 Persepolis 09/04 Ahli
<  Back
Next  >

Standings

#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 Pakhtakor 4 2 1 1 0 2 1 +1
...
E V
2 Al Ahli 3 2 1 0 1 2 1 +1
...
V D
3 Al Sadd 3 2 1 0 1 1 2 -1
...
D V
4 = Persepolis 1 2 0 1 1 1 2 -1
...
E D
  • 8thF


Group E
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek 4
Tue 09.Apr.2019 - 10:30 Gyeongnam 09/04 Kashima
Tue 09.Apr.2019 - 12:30 Shandong 09/04 Darul Ta'zim
<  Back
Next  >

Standings

#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 Kashima Antlers 4 2 1 1 0 4 3 +1
...
V E
2 Shandong Luneng 2 2 0 2 0 4 4 0
...
E E
3 Gyeongnam 2 2 0 2 0 3 3 0
...
E E
4 Johor Darul Ta'zim 1 2 0 1 1 2 3 -1
...
D E
  • 8thF


Group F
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek 4
Wed 10.Apr.2019 - 11:00 Sanfrecce 10/04 Daegu
Wed 10.Apr.2019 - 13:00 Guangzhou 10/04 Mel Victory
<  Back
Next  >

Standings

#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 = Daegu 6 2 2 0 0 6 2 +4
...
V V
2 = Guangzhou Evergrande 3 2 1 0 1 3 3 0
...
V D
3 Sanfrecce Hiroshima 3 2 1 0 1 2 3 -1
...
D V
4 Melbourne Victory 0 2 0 0 2 2 5 -3
...
D D
  • 8thF


Group G
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek 4
Tue 09.Apr.2019 - 11:30 Urawa 09/04 Jeonbuk Motors
Tue 09.Apr.2019 - 12:00 Buriram Utd 09/04 Guoan
<  Back
Next  >

Standings

#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 Urawa Reds 4 2 1 1 0 3 0 +3
...
V E
2 = Buriram United 3 2 1 0 1 1 3 -2
...
D V
3 = Jeonbuk Motors 3 2 1 0 1 3 2 +1
...
V D
4 Beijing Guoan 1 2 0 1 1 1 3 -2
...
D E
  • 8thF


Group H
Matches
Gameweek 2 Gameweek 3 Gameweek 4
Wed 10.Apr.2019 - 10:30 Sydney 10/04 Shanghai SIPG
Wed 10.Apr.2019 - 12:00 Ulsan 10/04 Kawasaki
<  Back
Next  >

Standings

#   Team Points Games W D L GS GC ΔG Sequence
1 Ulsan 4 2 1 1 0 1 0 +1
...
E V
2 = Shanghai SIPG 3 2 1 0 1 1 1 0
...
V D
3 Kawasaki Frontale 3 2 1 0 1 1 1 0
...
D V
4 Sydney 1 2 0 1 1 0 1 -1
...
E D
  • 8thF



 

AFC Champions League - 2019

  • 35% 51 / 145 Games

  • Home team wins 66.67%
  • Draws 15.69%
  • Away team wins 17.65%
  • Over 1.5 72.55%
  • Over 2.5 56.86%
  • Over 3.5 41.18%
  • Goals 146
  • Goals /match 2.86
  • Goals /match home 1.96
  • Goals /match away 0.9
  • Both teams score 56.86%
  • Goals after 80' 21.23%
View all

Zapping

C Hour  
17:00 Libya vs South Africa

See finished matches

01:00 Universitario vs Alianza Univ
05:00 Montedio vs Ryūkyū
05:00 JEF Utd vs Kyoto
05:00 Tokushima vs Tokyo Verdy
07:00 Renofa vs Tochigi
11:00 Majadahonda vs Numancia
11:15 Sparta vs NEC
12:45 Viborg vs Helsingør
13:00 Zimbabwe vs Congo
13:00 Congo DR vs Liberia
13:30 Go Ahead vs Twente
14:00 Wales vs Slovakia
14:00 Kazakhstan vs Russia
15:00 Tanzania vs Uganda
15:00 Tarragona vs Málaga
15:45 Roda vs MVV
17:00 Cádiz vs Córdoba
17:00 Hungary vs Croatia
17:00 Israel vs Austria
17:00 San Marino vs Scotland
19:00 Guabirá vs Aurora
19:00 Granada vs Las Palmas
19:45 Poland vs Latvia
19:45 Gijón vs Real Oviedo
19:45 Cyprus vs Belgium
19:45 North Ireland vs Belarus
19:45 Netherlands vs Germany
19:45 Slovenia vs Macedonia
Transmissions available in UK (change)